Horst

Dotaz na České dráhy …

Příklad: Pokud si koupim jízdenku (zpáteční) z Olomouce do Prahy přes Pardubice …a rozhodnu se vystoupit na hodinku v Pardubicích, mohu potom pokračovat v jízdě do Prahy se stejnou jízdenkou pokud ji už mám oraženou během te cesty z Olomouce do Pardubic? Nebo si musim koupit zvlašť jizdenku z Olomouce do Pardubic a v Pardubicih do Prahy?? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Původně existovala možnost přerušení jízdy s tím, že bylo potřeba si to v dané stanici nechat orazítkovat.
Ovšem vzhledem k neustálému zpřísňování, zdražování a znevýhodňování tarifů, je dnes lépe nahlédnout do aktuálního ceníku a podmínek ČD.

Další odpovědi
Terryle

Mám takový pocit, že tohle se nazývá „přerušení jízdy“ a ČD to dovolují po ujetí 100 kilometrů. Myslím, že vzdálenost Olomouc – Pardubice určitě těch 1000 km bude, takže by to mělo jít. Pro úplnou jistotu se ale poptejte kdyžtak průvodčího nebo na pokladně, než si lístek koupíte – tyhle věci se neustále mění. Ale ještě nedávno to tak bylo.