jednaotazka1

Dostanu zpět peníze za reklamaci?

Byla mi uznána reklamace zboží koupeneho přes internet. Mohu po nich požadovat proplacení nákladů na dopravu zboží tam(česká pošta)?

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – můžeš…
Prodejce je povinen uhradit nutné náklady vzniklé na reklamaci zboží, pokud je reklamace oprávněná.
😉

Další odpovědi
Drap

Požadovat samozřejmě můžeš, ale zřejmě ti to neproplatí.

Emefej

Ano, můžeš požadovat.

Funna

podle Nového zákoníku sice můžeš…JENŽE…pokud něco kupuješ přes net, obvykle zaškrtáváš políčko, že souhlasíš s obchodními podmínkami obchodu…a v těch bývá uvedeno, že se vzdáváš náhrady za „dopravu“ vráceného zboží…stávaly se totiž případy, že někdo jel se zbožím autem a pak požadovat proplacení např. 100km cesty…takže nastuduj první to, s čím jsi souhlasil…

mojitek

je to tak jak pise gecco.

gecco

Funna – smlouva (Obchodní podmínky), pokud v njakém bodě odporuje zákonu, je v tomto bodě neplatná…
😉
Na druhou stranu máš pravdu, že třeba taxíka není obchodník povinen zaplatit, ale třeba poštovné ano – jde o „náklady účelně vynaložené“ (NOZ, § 1924 – http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89 ).