annajmenome

dostanu se se spolužačkou do stejné třídy na gymnáziu?

S mou velmi dobrou kamarádkou se hlásíme na stejnou školu-gymnázium. Jsme ze stejné školy,ze stejné třídy,její příjmení začíná na Č,mé na D,obě máme jako cizí jazyk ruský a chceme si mezi výběrem hudební/výtvarná výchova obě vybrat hudební. Otevírají se dvě třídy.Jaká je šance,že budeme ve stejné třídě? Pokud bychom nebyly,šlo by to u ředitele nějak zařídit?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Malvína

Myslím, že abecedně se žáci nerozdělují. Je to právě podle zvolených předmětů a zájmů. Pokud bude převaha cizího jazyku ruského, asi to rozmrskají jak se jim zlíbí. Pokud se najde tolik uchazečů o jiný druhý cizí jazyk, kterých by bylo tolik, že by počet vystačil na jednu třídu, s kamarádkou 100% zůstanete spolu. Pokud ne, určitě se bude dát s vedením školy domluvit.

Další odpovědi
elkon

A proč se ptáš tady? Ptej se ve škole.