Avatar uživatele
Registrovaný

Dostanu půjčku když chci podnikat ? Co k tomu potřebují ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Ano, od úřadu práce lze získat dotaci. Podmínka je ale podnikat minimálně 2 roky. Další pro tu půjčku je podnikatelská záměr a pak doufat ve schválení a získání dotace.
Výše této dotace se pohybuje v řádu desetisíců, ve výjimečných případech může ale překročit i 100tisícovou hranici (maximálně pak šestinásobek průměrné mzdy). V odkazu je rozdělení, pokud začínáš čti 4 bod. Jako OSVČ vytváříš pracovní místo a zaměstnáváš sama sebe.
-
žádost o příspěvek http://www.podnikatel.cz/…

přílohy obsahovala má žádost o příspěvek?
Potvrzení o bezdlužnosti vydané v místně příslušným finančním úřadem (nemá daňové nedoplatky vůči územním finančním orgánům ČR), u fyzické osoby (OSVČ) s uvedením IČ a RČ, místně příslušným celním úřadem, u fyzické osoby (OSVČ) s uvedením IČ a RČ, ČSSZ (nemá nedoplatek na pojistném a na penále na sociálním zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti), u fyzické osoby (OSVČ) s uvedením IČ a RČ,
zdravotní pojišťovnou (potvrzení o bezdlužnosti na veřejné zdravotní pojištění), u fyzické osoby (OSVČ) s uvedením IČ a RČ.

Originál a kopie dokladu o oprávnění k podnikání, v mém případě to byl výpis z Živnostenského rejstříku.
Originál a kopie dokladu o zřízení peněžního účtu (fyzická osoba podnikající s uvedeným IČ).
Pokud budeme mít provozovnu (já ji nemám), tak doklad prokazující vztah k objektu, ve kterém bude samostatně výdělečná činnost provozována (originál a kopie nájemní smlouvy, doklad o vlastnictví budoucí provozovny – výpis z katastru nemovitostí).
Vyjádření ošetřujícího lékaře o zdravotní způsobilosti k výkonu samostatné výdělečné činnosti (doporučuji si něco sám sepsat, protože ne každý lékař na to má formulář).
Podnikatelský záměr.
http://www.podnikatel.cz/…

Zdroj: http://www.dotacni.info/dotace -pro-zacinajici-podnikatele-20 13/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Tímto způsobem se dostalo tolik lidí do sraček, že být tebou raději to nedělám.Jestli-že se ti to nepovede,rychle spadneš na nulu


Avatar uživatele

Jedná se ti o bankovní úvěr na podnikání?
Především dobrý podnikatelský záměr (aby bylo zřejmé, že máš jasnou představu, kolik a jak si vyděláš). Pak ekonomické výsledky dosavadního podnikání (pokud chceš začít,je jasné, že tohle dodat nemůžeš). Výčet vlastních zdrojů (majetek, prostory, stroje...). No a pak nějaké formální ´drobnosti´ - bezdlužnost (nesmíš být v rejstřících dlužníků), živnost (a s tím související formality).
Jestliže uvažuješ o podnikání a nemáš nic, velké naděje si nedělej - leda by tvůj podnikatelský záměr byl opravdu dobrý.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.