Kryšpín

Dostala mladá švédská dáma Greta za svůj projev na OSN odměnu?

Tato aktivistka měla srdcervoucí projev na záchranu planety v OSN.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak ona má téměř ve všem pravdu. Řekla to, co se bojí politici říct a lidé nechtějí slyšet. Ona to je totiž neřešitelná situace. Nebo se vzdáte civilizačních vymožeností. Prostě se to nechá vyhnít až do konce. Prostě pro všechny Země nebude.

Další odpovědi
Pepa25

Greta Thunberg se zúčastnila 23.9.2019 Summitu OSN pro klimatickou akci 2019 na pozvání organizátora – OSN v rámci bodu „Youth dialogue with Secretary General“. Celodenního programu se zúčastnily desítky řečníků, především politiků a měl globální mediální pokrytí. Na rozpočet a občerstvení se zeptejte organizátora.

Mc Merkurion

… kam ten svět spěje, když rozmazlenej fracek, kterýmu se nechce do školy bude všechny poučovat o ekologii, a přitom se chová přesně dle: káže vodu a pije víno https://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/protes­tuje-proti-zmenam-klimatu-sama-ale-spotrebovava-plasty_517038­.html?showTab=dis­kutovane a ti blbci jí na to ještě skočí … no, a to prej je náš prezident blbec, co jiného si mám myslet o onom OSN …

zjentek

Je to hrůza, zneužívat nemocné děvčátko k pochybným environmentálním cílům.. );

Drap

A od koho by ji měla dostat? Pokud chceš, tak ji můžeš nějaký slušný obnos zaslat.

ivzez

Kryšpíne, Vy jste ji slyšel (viz „srdcervoucí projev“)?
Jestli ano, znáte odpověď na svou otázku.

led

Tento výstup mal dobrého režiséra a hlasového pedagóga.
Prirodzene, že dostala odmenu, nemusí to byť priamo finančné, ale to že tieto slová (aj s pantomímou) sa rozšírili do sveta a získali podporu je veľakrát viac, než zaplatená cesta a pobyt s plnou penziou.
Nechcem podceniť mladú dámu, ale isto väčšina z nás pozná zo svojich skúseností, že niekedy sa ide cez city „Postav dieťa na čelo barikády a nepriateľ prestane strieľať. Dieťa tak dokáže viac, než zástupy dospelých.“ To sa urobilo aj tu.