Avatar uživatele
Rokio

Dopustil jsem se krádeže, když jsem asistence ukradl předmět, který mi zabavila?

Jednalo se o pouzdro v hodnotě pár desítek korun. To jsem nalezl venku. Asistentka pedagoga mi ho zabavila a chtěla ho sama odevzdat zástupci ředitele.

Ta ženská chtěla sama slíznout smetanu za to, že ten nález odevzdá a já bych ocenění nedostal. Kvůli tomu jsem vůči asistence použil násilí a předmět si vzal. Je to můj předmět, protože jsem ho sám nalezl. Navíc jsem ho také chtěl odevzdat a ne si ho nechat pro sebe. Chtěl jsem ale uslyšet poděkování za odevzdání nálezu a mít dobrý pocit, že jsem udělal dobrou věc. Asistentka mě o ten dobrý pocit chtěla připravit.

Já Rokio jsem se žádné krádeže nedopustil, protože jsem si jen vzal, co bylo mé. Asistentka je straka a vejtaha.

Zajímavá 0 před 272 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, dopustil jsi se krádeže. Asistentka ti předmět zabavila z moci úřední, To že jsi použil násilí tak ses ještě dopustil napadení a máš kliku, že asistentka neni brána jako úřední osoba,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

A ty jsi hlupák, který se uprdne a vše musí hned hlásit do světa.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ačkoli se domníváte, že se nejedná o krádež, dle právní definice se o krádež jedná. Krádež je definována jako odcizení cizí věci s úmyslem obohatit se na její úkor – toto splňují i případy, kdy máte záměr věc vrátit zpět. Nicméně s ohledem na to, že jste pouzdro nalezl, může tu být výjimka, pokud byste dokázal prokázat své dobré úmysly.

Váš případ by tak mohl spadat víc pod „svéprávnost“. Pokud se předmět nachází v opuštěném stavu (bez kontroly původního vlastníka), právně se to považuje za ´res nullius´, což znamená, že kdokoli toto pouzdro nalezne a vlastník si ho nepřivlastní zpět, stává se nálezce právoplatným vlastníkem.

Nicméně, pomocí násilí proti vůli asistentky je nezákonné a nelze to tak nijak omluvit. I kdybyste byl právoplatným vlastníkem toho předmětu, správným postupem by bylo požádat o vrácení předmětu nebo případně se obrátit na vyšší autoritu (Ředitele školy, atd.).

Váš postup byl tedy v několika ohledech nesprávný. Trestní odpovědnosti za trestný čin krádeže byste se možná mohl vyhnout díky tomu, že jste pouzdro nalezl, avšak útok na asistentku byl nezákonný. Doporučil bych vám, abyste se v podobných situacích obrátil na dospělou autoritu nebo na policii, pokud se domníváte, že vaše práva byla porušena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Savier

Tak to od tebe nebylo hezké… Takovou sviňárnu bych si nedovolil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek