Dick

Domácí pekárna

Milé dámy,poradtě,dcera chce pod stromeček domácí pekárnu,na co mám při výběru koukat,nebo poradte nějaký osvědčený tip.Díky!

Nejlepší odpověď
Nikkol

my máme nerezovou s jednou hnětací metlou. Tj, že v chlebu máme jenom jednu díru a né dvě. A nerezovou proto, že ty plastové prý po čase hnědnou kolem víka. Máme značku Domo a velká spokojenost. Dělam v tom i marmelády kynutá těsta , sekanou atd..

http://domo-elektro.cz/in­dex.php?loc=P2A­1B1C0D4E

Další odpovědi
Pájo

Doporučuji (také) provedení v nerezu, se dvěma háky na dvě formy a s topnou spirálou i na víku (peče i shora).

fablen

pekárnu mám menší – s jedním hákem protože peču jen pro 2 osoby, značka není příliš důležitá – i ty levné dle ohlasů fungují skvěle.

ReHu

Dejte pozor, aby hnětací metla nebyla moc velká. při vyjímání z upečeného, třeba, chleba je „rozbitý“ celý střed. Já mám vrtulky vcelku malé a přesto těsto prohnětou dobře.
Formu mám v nepřilnavé úpravě.
Také je potřeba, aby byla slušně izolovaná, abyste se o tělo nebo víko pek.nespálili. Vím, že to je hodně teplé, ale některé jsou v normě a jiné nad míru. Upozorňovali na to i v časopise DTest.

briketka10

Mám obyčejnou plastovou ETU s jedním hákem víc jak 3 roky,peču jen pro sebe z poloviční dávky těsta,nejvíc mi chutná snídaňový chleba jako mazanec a bramborový, u každé je sešitek s recepty..chtěla jsem taky nerezovou,ale to by jste se měl poradit s někým ne s prodavačkou,aby to byl takový materiál co se bude lehce udržovat když se zašpiní,něco se jako nerez tváří a není,lehce nevyčistí,a lze poškrábat..