Domácí pekárna

Prosim napiste jak to delate s tou pekarnou ja stale postaru i kdyz pekarnu mam.Diky

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Já mám pekárnu Eta 2149 Harmony. Recept jsem si vypočítala pomocí rovnic, přímé úměry a poměrů. To by mě fakt nenapadlo, jak se mi to jednou bude hodit. 🙂

Recept je:
1 vejce a 1 žloutek = 70 ml
280 ml mléka (používám mléko, pak mi víc chutnají)
540 g polohrubé nebo hrubé mouky (polohrubá je lepší, líp to pak vzejde)
1 lžička soli
1 lžička cukru
3/4 balíčku sušených kvasnic (já dávám i celý, ale opravdu sušené. Z čerstvých to nejde, to mám vyzkoušený)
na kostičky nakrájený 1 tvrdý rohlík (ten je důležitý, vytáhne přebytečnou vlhkost).

Jakmile je těsto hotové, tak doporučuji moc ho nepropacovávat. Jenom rovnou vyklopit, rozdělit a trochu uválet. Jinak s těsto při vaření srazí. A taky je nechávám 20–30 minut trochu kynout na vále. Jsou potom lepší. Ale to je asi normální i u obyčejných knedlíků.

A pak vařím ve slané vodě 30 minut. Z každé strany 15 minut.

Z té pekárny nemají chybu.

Dá se tak udělat vlastně jakékoliv kynuté těsto. Třeba tam dělám těsto na koláče, buchty…