CTTON

Dokáží logické hry skutečně zvyšovat IQ?

Nejlepší odpověď
orwell

Do určité míry ano, ale ne do závratných výšek. Zde je hodně důležité, kolik je toho dáno od Boha či přírody – vyber si.

Další odpovědi
DoTazatel

Jo.

To, „co je od přírody dáno,“ hraje vždy naprosto minimální roli. Všechno se zlepšuje podle toho jak moc se tomu věnujeme a cvičíme to. A snad všechny lidské schopnosti, dovednosti, inteligence lze rozšířit do závratných výšin, vyšlechtit téměř k dokonalosti.

Záleží jen a pouze na snaze. Vše se zlepšuje učením a cvičením.

zbyndo

Určite,testy na IQ sú rôzne, zamerané na numerologiku,alebo algoritmus obrázkov,napr. ja som sa venoval matrike,postup­nostiam, logickým matematickým hlavolamov,a keď som sa otestoval, vyšlo mi vyše 140, nevidí sa mi, že by som mal až také vysoké IQ,ale ten test pre mňa nebol problém.U nás starších je dôležité trénovať, rýchle myslenie, logické úlohy,trebárs aj sudoku, môže to len prospieť

Straka

Ano, ať už z pohledu, že IQ je inteligenční kvocient, a tedy lze mozek netrénovat k řešení typů logických úloh, které se v IQ testech využívají. A nebo i z pohledu kdy IQ považujeme jen za pomyslnou míru obecné inteligence, neboť inteligenci lze také trénovat a rozšiřovat. Tréninkem se navíc redukuje chybovost, což se také projevuje pozitivně na IQ.

orwell

Do Tazatel: Tak s tím hrubě nesouhlasím. Vezmi si např šachy, známou logickou hru mnoha staletí. Myslíš, že se neustálým cvičením a téměř nadlidskou snahou vyšlechtíš téměř k dokonalosti? Tak to zkus a pak si zahrej s nějakým velmistrem. A můžeme vzít v úvahu i jiné obory. Tak třeba hudbu, matematiku, cizí jazyky,… Prostě k vyšvihnutí se mezi tzv. elitu musíš mít něco navíc, pouhá snaha, vůle a dřina ve dne v noci ti to nezajistí. Každý máme někde svoji pomyslnou laťku. Prostě svůj stín nepřekročíš. Bez toho zmíněného daru se dál nedostaneš. To by bylo moc jednoduché. Budu dřít, šprtat, učit se léta jako čert, hrát logické hry a že ze mě jednou bude génius? Ale nebude :) Tohle si může na sobě každý lehce vyzkoušet.

DoTazatel

Ano, myslím si to, platí to pro všechny tyto obory a schopnosti/in­teligence s nimi spojené…
Ve skutečnosti to člověk nedokáže jen díky takovému přístupu, a proto se ani raději nesnaží a nepokouší se o to. :)

Snaha, vůle a dřina je to hlavní. Je to všechno na čem záleží. Vlohy hrají minimální roli.

Zcela jistě nemáme všichni pomyslnou láťku. Člověk se dokáže naučit všemu, co umí někdo jiný.. A to na stejnou nebo ještě lepší úroveň… Co umí jeden člověk, tomu se dokáže naučit i druhý člověk (když opravdu chce).

orwell

Nechám tě při tom, když se ti s tím líp žije ale pravda to není. Někteří lidé mají takové schopnosti, že se jim jenom přiblížit je pro normálního člověka naprosto vyloučené, byť by na sobě makal sebevíc.