orwell

Dokážete vypočítat obsah trojúhelníku tvořeného vrcholy A C D´ krychle A B C D A´ B´ C´ D´ s délkou hrany 1,52 m?

Zdá se vám tento příklad obtížný pro maturujícího z matematiky?

Odpovědi
Edison

Podle mě je to celkem snadný. Jsou to tři úhlopříčky, nemýlím-li se. Čili pythagorova věta a obsah rovnostranného trojúhelníku.

Kepler

I když jsem matematik na baterky a maturoval jsem před více než 40 lety, tohle bych určitě zvládl. Šlo by o pár navazujících úloh o pravoúhlém trojúhelníku. Teď se mi to ale počítat nechce. Myslím, že pro maturanta to není těžká úloha.

Edison

A možná na to v tabulkách je i přímý vzorec… 😉 Ještě mě to chvíli bude štvát (nechce se mi to počítat, jen mi to přijde jen mírně zajímavá otázak) a někde ty tabulky vyhrabu.