Avatar uživatele
Zlatý

"Dokáže zastavit hodiny tím že se na ně podívá..", co to přesně znamená?

Doplňuji:
MK44: nechtěl jsem ovlivnit odpovědi, je to z jednoho seriálu-sitcomu a když tahle hláška byla pronesena, ozval se umělý smích z publika, takže předpokládám nějakou vtipnou pointu, kterou my evropani nedáváme

několikrát předtím si dělali legraci ze vzhledu jednoho chlápka, se kterým jejich kámoška začala randit, a celá ta scéna byla zakončena touto hláškou. Mě jediný co mě napadá, že se říká že když někdo umře tak se zastavěj hodiny, tak že by jeho vzhled tímhle způsobem připodobňovali ke smrtce, ale nevím jestli to chápu dobře..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Z vlastní zkušeností vím, že při úmrtí v rodině se opravdu zastavily hodiny těsně se smrtí ... . A k tomu jetě něco navíc.

Zřejmě je opravdu něco mezi nebem a zemí, existují citliví lidé, kteří vyzařují určitou energii a vidí to, co jiní nikoliv. Třeba léčitelé, kteří se soustředí a poznají, co se v těle jiného člověka děje, který orgán je v nepořádku. Nebo kineziologie. Jiní zase popírají...

Samozřejmě seriál jsem neviděla, ale podl doplnění by to mohlo být ono. Hledala jsem a našla toto. Podíval se na hodiny a zemřel ....

"Parapsychologové obvykle vysvětlují tento jev tím, že umírající člověk uvolňuje mocnou psychickou energii, která zastaví hodiny. Jistým vysvětlením by mohlo být, ovšem jen v případě kovových hodinek s kovovým páskem na ruce, že tyto se staly součástí jeho elektromagnetického pole. Jako kdyby byly zahrnuty do elektrického obvodu a hrály roli uzemnění. Po pár měsících nošení hodinek na ruce hodinky dostávají náboj z pole svého majitele, ale po smrti člověka jsou zbaveny energetického pole a tedy se zastaví. Skutečností však je, že se zastavují i další hodiny v domě. Takové příběhy jsou známy i z historie:

dále v článku Proč se hodiny zastavují v okamžiku smrti majitele?

http://www.spirit.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Když se díváš na hodiny, tak čas letí pomalu. Když děláš, co tě baví, tak čas letí rychle. Normálka :)


Avatar uživatele
Zlatý

to znamená, žes potkal někoho, s kým má cenu něco tvořit


Avatar uživatele
Bronzový

Odkud to máš, Boláku, a v jaké souvislosti jsi na to přišel?

Můžu hádat, že je to nadsázka o někom, kdo má ostrý, upřený nebo hypnotizující pohled - asi jako když se šarlatán snaží telepaticky zastavit ručičky hodin.

Doplňuji:
Takže půjde spíš o pohled přísný, zlý, nepřátelský a vůbec málo přívětivý. To by mohlo sedět - jiný kraj, jiný mrav, jiné hlášky. Tahle vcelku ujde, i když jinak mám tu zkušenost, že předpokládat vtipnou pointu na základě umělého smíchu z publika se může prokázat jako příliš unáhlené :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Možná je to ten, kdo má uhrančivý pohled. Něco jako Černý myslivec, který uhranul očima Viktorku. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

tak už jsem něco našel, je to anglický idiom a v jednom z odkazů > https://www.google.cz/… to vysvětlují tak, že má někdo tak ošklivou tvář, že se v jeho přítomnosti porouchají přístroje...

kdysi jsem narazil na internetu na hlášku "ta je tak hnusná, že když jsem kámošovi posílal její fotku mailem, tak ji zachytil antivirus.", tak tohle bude asi něco na podobným principu :)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

To mění situaci. V češtině se je např. ošklivý, že by si něj nepostavil kolo. Také se mně zdá, že jsem slyšel , že by zastavil vlak, ale nejsem si jistá. :-))

Avatar uživatele
Bronzový

MK44

Dobrý odkaz, Boláku. Jeden se vždycky může přiučit nějakou tu zdvořilost ve společenské konverzaci ;-)
Zdá se, že se to dá použít i tak, že někdo má tak krásnou(!) tvář, že se i hodiny zastaví - ale může to bejt vo hubu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4283
Zlatý Kepler 2036
Zlatý Drap 1726
Zlatý quentos 1594
Zlatý mosoj 1523
Zlatý led 951
Zlatý marci1 949
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 661

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.