Kuba K

Dokáže se Španěl domluvit s Italem nebo Portugalcem?

Ahoj!
Mám na vás celkem stručnou otázku. Učím se španělsky a přemýšlím, zda se budu moct dorozumět třeba v Itálii či Portugalsku, jelikož se jedná o jazyky stejné jazykové rodiny a navzájem velmi podobné.
Jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Podle mě ano, ale chce to snahu z obou stran. Chce to vyzkoušet a nestydět se mluvit. Záleží také na tom, s kým se domlouvá. Například: Znám Čechy, kteří nerozumí, že jde o krokodýla, když jim cizinec řekne anglicky „krokodajl“. 🙂

Další odpovědi
led

Dohovorí sa Maďar s Fínom? Obaja používajú ugrofínsku reč.
Dohovorí sa Čech so Srbom, alebo Chorvátom? aj tu je spoločný základ reči.
Rovnako je to aj s románskymi jazykmi.
Španieli a Portugalčania hovoria iberorománskym jazykom a Taliani talianskorománksym jazykom. medzi týmito jazykmi s rovnakým románským základom sú jazykovohistorické odchýlky.

led

Ametyst
„Podle mě ano, ale chce to snahu z obou stran.“ Toto je presné. Dokonca sa dokážete česky, síce nie doslovne, dohovoriť aj s Číňanom, ak sa dohovoriť chcete. Vychádzam z vlastných skúseností na cestách po svete. Ak sa človek chce dohovoriť s človekom, spoločný jazyk nájdu.