Savier

Dokáže pes zradit člověka?

Třeba že začne chodit za jiným páníčkem a toho starého odkopne.

Odpovědi
Drap

Co je to za nesmysl? Pes má sého pána, a nepřemýšlí o tom tak jako ty.

Rokio

Ne. Přisuzuješ psu lidské vlastnosti. Pes není člověk.

led

„Aj pes je len človek…“ mnohí si myslia, že zviera necíti, nerozumie „reči“ človeka. Mýlia sa, Ak pozorne sledujete zvieratá chované s človekom, zbadáte, že sa v mnohom približujú k človeku, s ktorým žijú a svojim spôsobom s ním aj komunikujú. Niekedy sa správajú až nezvyklo paradoxne. Nemôžem zabudnúť na jednu fenu, ktora (neviem, kde sa to naučila) bez akéhokoľvek pokynu mi vždy „chránila chrbát“, jednoducho nikto sa nesmel ku mne priblížiť odzadu, alebo prejsť za mnou na dosah ruky. Dokonca ani policajtov, ktorým doviedla ukázať svoje deti, nepustila za môj chrbát. A títo krpci sa začali tiež správať ako ona, točili sa spolu s ňou.
Dokáže pes zradiť človeka?
Ak pes nevidí, necíti k človeku kladný vzťah, ale práve naopak cíti až zlosť, stáva sa (aj keď zriedkavo), že sa jeho vzťah k človeku zmení na strach a nenávisť. Niekedy v tomto „duševnom rozpoložení“ sa môže opakovať aj legendárny prípad „Bieleho tesáka“ od Jacka Londona.
Ale nevidela som, že by pes zradil človeka, s ktorým žije v prirodzenej symbióze.

OSHO

Je to otázka víry a pochybování

zjentek

Týraný/zneuzna­ný/nedoceněný, výchovou zbídačený pes dobře vnímá a cítí, co se mu děje. Pro takového psa proto není problém rychle si zvyknout na jiné prostředí, jiného pána a rychle zapomenout na toho původního (pokud tedy k tomu ze strany člověka dostane příležitost). A ano, děje se to běžně, lidé jsou hovada (nemyslím to zvíře, to bych mu křivdil). Ze strany psa však rozhodně nejde o zradu, jde o únik. O instinkt (záchranu holého života, vnitřní lásky, štěstí…). Jako zradu psa může jeho odvedení vnímat kretén, kterému psa odebrali, než to stihl utýrat. Děkuju.

Poznámka: Já osobně se na psa jen podívám a okamžitě vím, jestli je tam doma anebo by raději hned šel. Se mnou dopryč. Pes nezaváhá ani na minutu a hned ti o tom poví (pokud seš rovný, dostatečně upřímný a fér člověk- prostě když máš v sobě to božské oko, tu lásku). 🤷‍♂️

led

Rokio, mýlite sa, aj keď máte pravdu „pes nie je človek“ ale aj pes dokáže cítiť
Mala som viac psov, priznávam boli to „križovatky neznámeho otca a neznámej matky“ ktoré nikto nechcel a prežili sme spolu „celú večnosť“ (17 a 19 rokov) kým neodišli za svojim večným snom. Aj dnes občas okolo mňa pobehujú rôzne „odpady spoločnosti“ alebo „miláčikovia“ ľudí zo sídliska. Takže mám možnosť nahliadnuť do hlbín psej duše