hapiky

Dokázali byste vychovávat cizí dítě stejně dobře jako své vlastní?

Tedy kromě základní výchovy také potřebnou patřičnou dávkou něhy, laskavosti a pochopení?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jasně. Ty nevíš, že KAŽDÝ, zvlášť ve státech s mentalitou lidí jako je třeba v ČR, ví jak vychovávat cizí děti, zatímco u vlastních to drhne???
😉

A teď vážně: Pokud myslíš něco ve smyslu adopce, tak jsem přesvědčen, že ano. Pokud myslíš na něco krátkodobého (jako pohlídání na večer, či víkend), tak tam už bych si tak jist nebyl, protože přeci jen to cizí dítě neznám tak dobře, nevím co na něj platí, jaké má specifické potřeby a může to zkrátka nečekaně někde drhnout. V dlouhodobém horizontu bychom přišli na to jak spolu vyjít.

Další odpovědi
ivzez

Myslím, že ano.
Ale dokud to člověk nezkusí, jde jenom o odhad.

Kepler

Ve svém věku si už netroufám odhadnout, jestli bych měl tu trpělivost, ale snažil bych se. Děti jsou děti, nedělal bych rozdíly.

Jan Kunčar

Rodič je ten, kdo dítě vodí do školky, doprovází do školy, hlídá ho v době nemoci atd. Že není biologický rodič, považuji za vedlejší.
Je však pravda, že adoptované děti některých jiných etnik nemusí vždycky rodiče odměnit bezproblémovým chováním, zejména v pubertě a v adolescenci.

Mc Merkurion

… NE …

hapiky

Před nějakým časem v televizi starší paní hořekovala nad už dospělým Romem, kterého vychovala od mala a který se ji odvděčil tím, že s partou chuligánů vykradl její byt.
Domnívám se, že tam ve výchově právě chyběla ona něha či laskavost.

Pepa25

Domnívám se, že té paní křivdíte. Znám lidi, kteří adoptovali nebo si osvojili děti, někdy úmylsně Romské a přes všechnu péči a přístup (jsou věřící, dětem dávají maximum) to nedopadlo. Geny někdy převáží. Navíc ani u vlastních si nemůžete být nikdy jistý. Žádný rodič by nechtěl začít, že mu zavolá policie, že jejich dítě řídilo opilé, někoho zabilo a sebe zmrzačilo tak, že bude mít doživotní následky. Přesto se to už řadě slušných lidí stalo …