Dokázali by jste žít bez masa,sexu,alko­holu,kafe,ciga­ret.

Já jsem konečně toto elimininoval, a to z duchovních důvodů.A co vy?

Nejlepší odpověď
quentos

bez cigaret zatím žiju celej život a bez problému. Ostatního uvedeného nevidím důvod se vzdávat. Představit si to nedokážu, ale řešit to nehodlám – dokud se toho vzdát nemusím, proč bych to řešil.

Další odpovědi
Drap

Já se považuji za normálního a myslím, že by se lidstvo mělo zachovat. Z těchto důvodů jsem zatím nic z uvedeného neeliminoval.

fcoop

Asi ano. Ale proč bych to dělal?
Alkohol, kafe, cigarety – to bych ještě pochopil – možná.......
Ale maso a sex…?
Základní lidské potřeby,i ty je máš nesmazatelně vtisknuté v genomu.
Abych se potácel po tomhle světě jako parodie na sebe sama – to by nebyl život,ale přežívání.
To radši vzít provaz a zamířit k lesu.

anonym

Ty´s …„konečně toto elimininoval“ – a mám pocit, že z toho máš neskutečný mindrák…
;-D
Normální člověk své životní hodnoty a postoje neinzeruje (a nevnucuje) v téměř každé větě, kterou pronese (napíše).
Takže – „co já?“ – je mi jedno, jak žiješ a co si myslíš a co´s „eliminoval“ – a tobě je houbeles po tom, jak žiju a co jsem (ne)eliminoval já…
😉

petra15

Ale vzdyt to mám prece napsané v profilu…:-) Veprové a hovezí jím jen asi dvakrát do roka…jinak jen drubez a ryby…:-)Bez sexu jsem ted v Portugalsku taky 10 dní vydrzela…no a má to být neco zvlástního, nekourit, nepít atd.?
Takze vidís, ze jsem svatá…:-):DDD
…no jo, ale na mne nekoukej, já nepatrím do toho zdejsího stáda ovcí…jsem znacne nemainstreamová Princess…:-):DDD

anonym

Jak tak koukám, pokud nebude po tvém, tak asi vyhlásíš Svatou válku. Asi nejsi moc tolerantní.

anonym

Když to vezmu vylučovací metodou, tak bez cigaret ANO…jsem nekuřák, takže je k životu nepotřebuji.
Bez masa..nevydržím, to je jídlo, které mně zasytí.Některý den jím jen zeleninu, ale večer mám takový hlad, že si musím vzít kus salámu nebo nějakého masa (zbytku od minulého dne).
Bez sexu…nevydržím.Za mlada vůbec ne, nyní je ho již pomálu, ale je.
Alkoholu…jak se to vezme.Když jsem chodil do práce, tak celý týden jsem vydržel (jezdil jsem autem, takže týden bez alkoholu).
A káva..vydržel bych to, ale zatím to nemám zapotřebí.Posezení s manželkou u kávy je u nás na denním pořádku, ALE NEMUSÍM JI MÍT.Nejsem na ni tak závislý, abych bez ní nevydržel.

Mirdas

Proč bych se toho měl zříkat, když mne to baví ?
Proto žiji v Evropě, kde mne nikdo nepřikazuje po stránce náboženský co musím a co ne.
Tím že se lidé zřeknou těchto „hříšků“ přece nebudou lepšími lidmi.
Vyhnul bych se rozhodně zcela jinému typu lidí.

anonym

Každý by bez toho dokázal žít

marci1

Samozřejmě, že mohla. Člověk bez těchto věcí dokáže žít a přežít. Promiňte mi můj názor, ale vypadá to, že nás chcete předělat k obrazu svému. Otázku ještě pochopím, ale ta druhá věta jako by nabádala ostatní k tomu, aby to také udělali. ☹

tencosepta

No, maso k životu potřebuji, jsou z něho vitamíny a stavební látky, bez sexu nevydržím, proč bych taky měl, že ano, bez alkoholu asi taky ne, vobčas si dám, kafe nějak extra nepotřebuji, a nejsem kuřák, takže cigarety ne. Jinak koukám, že tobě alláh solidně vymyl mozek, co?

huxa

Celý zbytek života? NE. Takovýto život je naprosto bezcenný (pokud nemáš už děti).

Cigarety a alkohol jsou přejemným, nepovinným odreagováním, bez kafíčka bych se neprobral, bez sexu neusnul a bez masa umřel, tak, jako my všichni.

Hlada

Vyjmenované věci mi nedávají žádnou logiku, směr, smysl. Šíření takovéhoto „duchovna“ se mi příčí, za své bych ho rozhodně nepřijal.

led

Ak to dokázali iní, dokážem to i ja…
Dokázali to ľudia predtým, mnohí tak žijú dnes a dokážu to i naši potomci. Je to len otázka vôle človeka

Roman71

Z duchovních důvodů? Dobrá, tedy popíšu můj duchovní život, jen tak pro obrázek :) ..maso zatím k životu potřebuji, je pro mne cenným zdrojem látek, které tělo potřebuje, vyhýbám se ale krvi a masa nezbaveného krve. Protože jsem ženatý, sex je nedílná součást manželského života. Sex bez manželství a manželství bez sexu je jako jídlo pro ukojení hladu a navíc bez chuti. Alkohol si dám taky, ale nevyhledávám stavy opilosti, hnusí se mi. Kafe je běžná věc v mém životě, dodává mi energii a zvyšuje můj nízký tlak. Když na něj nemám chuť, napájím se zeleným nebo černým čajem. A nakonec cigarety.. ty vážně nemusím. Od narození jsem se bez nich obešel i přes skutečnost, že jsem vyrůstal mezi kuřáky. Cigarety ničí zdraví a pokud chci žít duchovně čistým způsobem života (například křesťanským), je třeba se vyvarovat i věcí, které škodí tělu. Tady je zapotřebí rozlišovací schopnosti. Získáš ji studiem Bible, rozjímáním, modlitbami a uplatňováním toho, co ses dozvěděl :)

huxa

Můžu se zeptat, jaké máš duchovní důvody? Co vím, žádné větší náboženství toto v hodnotách nemá.

anonym

proste to tak cítím,jak mě toto ruší, jinak se nepohnu dále,má víra je Hindu, nemohu se ničeho z toho dotknout.