eplilochs

dobrý den, zajimalo by mě jestli lze občanský průkaz vydat do 3 dnů nebo ještě dřívěji potřebuji jej nutně do zahraničí.

Nejlepší odpověď
beer

Pokud jsem byl měnit starý za nový, v Brně to trvalo cca 20 dnů a nedalo se to nijak zkrátit.
Starý se posílá do Prahy, odtud přijde nový. Takže pokud jsi z Prágru..))
Možná ti pomůže cosi odsud:

http://www.brno­.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-organizacni/odbor-spravnich-cinnosti/potrebuji-si-vyridit/obcanske-prukazy/

Další odpovědi
anonym

3. Je možné požádat o vydání OP v kratší lhůtě, než 30 dnů?

Zákon o občanských průkazech umožňuje vydávat občanské průkazy bez strojově čitelných údajů s dobou platnosti na 1 rok pouze z důvodů uvedených v zákoně a po předchozím souhlasu Ministerstva vnitra. Mezi tyto důvody patří: – občané potřebují vydat občanský průkaz ve lhůtě kratší než 30 dnů v souvislosti s výkonem volebního práva, – v důsledku katastrofy nebo jiné mimořádné události nelze vydávat občanské průkazy se strojově čitelnými údaji, – došlo k technické závadě a na zařízení zabezpečujícím zpracování a přenos dat nebo na výrobní technologii trvající déle než 7 kalendářních dnů – z důvodu ztráty nebo odcizení, součastně však musí občan podat žádost o občanský průkaz se strojově čitelnými údaji (občan předloží 2× žádost, 3× fotografii), uhradí správní poplatek 100 Kč za „rychlý občanský průkaz“ a 100 Kč za občanský průkaz se strojově čitelnými údaji. V těchto případech je zhotoven OP typu karta, bez strojově čitelných údajů. V jiných případech, než je výše uvedeno, nelze tento typ OP vydat.

Nevím,zda to ještě je platné,já bych si zavolala k vám na matriku,to bude rychlejší!

Zdroj: internet

anonym

Do EU potřebuješ OP se strojově čitelným kódem nebo pas, do USA biometrický pas.
Běžný pas mohou vydat ve zkráceném řízení s expres příplatkem, ostatní mají lhůty do 30 dnů.
Subjektivní dojem je, že sis vzpomněl krapet pozdě, na cestování je třeba pomýšlet poněkud dřív. Nedávná otázka byla jak se cestovalo za totáče, tehdy se o devizový příslib žádalo už v březnu, aniž by měl člověk záruku, že jej vůbec obdrží.