rvesi

Dobrý den. Prosím o radu ohledně malé svářečky s proudem od 45–140A.

Jde o to,co všechno svařím. Např. i ulomené ručky od kolečka?které jsou celkem z tenkého materiálu? Jen vím,že je rozhodující ta nejnižší hodnota. Je možné se 45A svařovat i tenčí materiály? např.rám jízdního kola-anebo spíše od jaké tlouštky je možno svařovat. Prosím jen mi nenavrhujte CO,děkuji za odborné rady všem.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Možná,že někdo bude přesnější,ale ono také záleží na tom,o jaký druh svářečky se jedná.Např.,tran­sformátorová,di­odová,rotační,na typu,kvalitě a síle použitých elektrod,ap.A ta­ké,na kvalitě,a zkušenostech svářeče.Rám kola jde svařit,ale to už musí mít svářeč kvalifikaci na sváření konstrukcí.Sa­mozřejmě,doma si to může svařit kdokoliv,ale je to risk.A ta síla plechu,karosáři běžně elektrikou vyvařovali karoserie automobilů.Ale to už je opravdu minulost.Dnes se používá to CO,o kterém nechceš slyšet.

Další odpovědi
mosoj

S obyčejnou transformátorovou svářečkou toho moc tenkého nesvaříte. Používá ke sváření střídavý proud který špatně drží oblouk a prská.

Lepší to je již se svářečkami které používají ke sváření stejnosměrný proud. Dnes tzv. moderní invertory. Čím slabší materiál tím větší nároky na zkušenost svářeče. Také hodně záleží na svařovaném materiálu. Nevím třeba jak je to u chrommolybde­nových trubek rámu kola.
Výběr vhodných elektrod je samozřejmostí.

Nejkvalitnější sváry i tenkého materiálu jdou opravdu jenom s tím CO nebo s prostým autogenem.
Ty ručky u kolečka by se vám ale i s tím trafem mělo podařit svařit.