Andrea2012

Dobrý den, přítel je odsouzen na 8 měsíců, ale nastoupil s dost velkým zpožděním. Kolik mu můžou připsat za to k trestu?

nástup do vězení se zpožděním

Nejlepší odpověď
iceT

a taky zalezi na tom,proc nastoupil pozde.

Další odpovědi
fira

Za to že někdo nastoupil výkon trestu se spožděním mu nehrozí nic.Maximálně až bude žádat po polovině trestu o podmíněné propuštění tak soud k tomu může přihlížet.

Hudler

Myslím, že mu pouze hrozí, že nebude podmínečně propušťen jinak je to snad bez trestu.

standa

Na rozdíl od ostatních zde uvedených odpovědí jsem si jist, že opožděný nástup k výkonu trestu MŮŽE, ale taky i nemusí*/ být kvalifikován jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí za což může hrozit trest ve výši až 3 let !!!

*) mohou existovat legitimní důvody, které mají vliv na opožděný nástup (pobyt v nemocnici, nemoc apod.)

Takže pokud přítel hodnověrně nezdůvodní zpoždění nástupu k výkonu trestu, tak s určitostí počítejte, že původní trest bude navýšen…, ale o kolik to bude, to nelze bez bližších okolností vůbec odhadnout.

§ 337/1 trestního zákoníku
Kdo maří(…)výkon rozhodnutí soudu(…) tím, že(…)se jiným způsobem neoprávněně brání nástupu výkonu tohoto trestu,bude
potrestán odnětím svobody až na tři léta.