Fejzr

Poradíte, jak mohu vyřešit problém s pračkou Indesin, když dole vlevo protéká?

Dobry den, potrebuju poradit s prackou Indesin, dole vlevo protéká. Poradíte co s ni? Diky a hezky den.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Easy. Zjisti místo a příčinu úniku vody. Následně proveď opravu (přetěsni, dotáhni, vyměň prasklou hadici atd.).
NEBO
Zavolej opraváře. Podotýkám, že praček, ne hodinek. ;) :D :D

Poznámka – jestli jde o gufero (těsnění bubnového ložiska), zvaž jestli se nevyplatí koupit novou pračku. Cena téhle opravy je FAKTICKY NA PALICI, protože se to dnes vyrábí tak, aby se výměna blbého simerigu za pár korun NEVYPLATILA! (v případě výměny se MUSÍ rozřezat vana bubnu, tuto opravu doma nedá ani většina zručnějších kutilů)! :(

Zhovadilé eko-green-bio buzny ovšem na to NIC a raději rozbíjejí silnice před Temelínem, když se k nim poutají řetězy. :( :( :(

Další odpovědi
ivzez

Znám jen pračku IndesiT > volala bych opraváře.

elkon

Zjistit kde to teče a případně pak zavolat servis, pokud si s tím neporadíte.

Hufnágl

Podle mne to můžou být dvě závady. První z nich je špatně instalovaná hadice, a ta druhou příčinou může být zanesené čerpadlo, které může obsahovat něco, co nepatří do pračky (kovové části, knoflíky, mince atd. Tento servis si můžeš udělal, pokud teče i po něm, volat servismana.

Mc Merkurion

… ucpané a zanesené čerpadlo, je tam filtr, je potřeba vyčistit, postup bejvá v návodu … nebude-li to ono (šance tu je, asi tak 0,01%), volej opraváře …

Dochy

Nevím proč, ale snad všechny pračky co jsem viděl (předem plněné) mají napouštění a nádobku na prášek vlevo a filtr a čerpadlo vpravo. Pokud to protéká vlevo, mělo by to být něco s napouštěním. Chtělo by to odpozorovat i KDY to protéká, což by mohlo toto podezření potvrdit. Po odstranění horního deklu, který bývá obvykle na dvou šroubech, by mělo být možné všechny součásti pro napouštění zkontrolovat. Bacha, nepouštěl bych se do toho bez el-tech kvalifikace. Jde o elektrotechnické zařízení pracující s tlakovou vodou – nebezpečná kombinace, je nutno vědět jak se k tomu chovat.