Dmitrij

Dobrý den. O jakém člověku se říká „od něj by nechytla sirka“?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že člověk je studený, chladný, málo citový – jinak také studený „čumák“.

Další odpovědi
1popelka1

Člověk, který je buď chladný (citově) a nebo flegmatik.

anonym

To je pravý opak člověka,o kterém se říká,že
„chytne na první našlápnutí“. (analogie s motorkou)
1.Psí čumák.Studený spoj.Flegmatik,atd.
2Cholerik.Ten,kte­rému hoří koudel(to je jak indiánské jméno). U prdele,to je snad jasné.

dudu

Tuto repliku znám o člověku od kterého by „chytila sirka“ protože je rozhycovaný /uhřátý/ od přílišné námahy nebo je rozpálený vztekem. Možná též proto, že má vysokou teplotu.