simir7

Dobrý den.Měl jsem kontokorent 5000 kč který jsem nesplatil.Vymahací firma mě napsala že to předá policii k prošetření.

Hrozí mě něco ze strany policie?Kontokorent jsem měl několik let.Simir7.

Nejlepší odpověď
Bičiště

Kontokorent by měl být v požadované lhůtě splacen, pokud není,následují sankce dle smluvních podmínek. Každá banka to má trochu jinak.Prostudujte si ty své. Policie s nesplaceným kontokorentem by neměla mít nic společného,že jste v platební neschopnosti, není trestný čin.Co vám ale může hrozit, je exekuce. Nejlepší je být natolik solventní, aby člověk nemusel kontokorentu využívat.Platí: S kontokorentem lehce do dluhů!

Další odpovědi
Fidel

Proč to dají policii: podají na vás trestní oznámení ze spáchání trestných činů podvodu nebo úvěrového podvodu. Policie se tím bude muset zabývat a buď to odloží a nebo vás stát. zástupce obžaluje a půjdete k soudu. (jen za předpokladu, že jste svým jednáním naplnil skut. podst. tr. činu – např. půjčil jste si, přestože jste neměl v úmyslu peníze vrátit…)