dudu66

dobry den mam divny pocit v ruce (mravenceni, paleni) a de to od zapesti po strane az k loktu nevite co to muze byt

Doplňuji:
je mi 14 a je to v prave ruce a trva to asi 3 dny

Nejlepší odpověď
pusinka50

Těžko říct, tady lékaři nejsou. Ale může to být jen uskřinutí nervu neopatrným pohybem, tak to zkus rozcvičit. No, nevím, kolik je ti let, ale infarkt se projevuje v levé ruce. Záleží na tvém věku, nechci tě lekat, mohla by to být i slabá mrtvička, prostě s tím chvíli cvič a když to nepomůže, tak jeď na pohotovost!
Doplňuji:
Buď si kup v lékárně hořčík a užívej ho pár dní. Když se situace nezlepší, tak mazej k praktickému doktorovi, on tě pošle na vyšetření. Může jít o začínající cukrovku a tu přestávají všechny žerty. Může jít i o syndrom karpálního tunelu, čili nerv je tlačen v zápěstním kanálu. Následuje pak neočekávaná necitlivost – předměty padají z ruky.
Brnění rukou způsobují i nemoci páteře. Kromě bolesti může onemocnění způsobit omezení pohybu, brnění až ochrnutí části končetiny.

Další velmi rozšířenou chorobou, jejímž příznakem je i brnění rukou, je diabetes, cukrovka. Tato nemoc poškozuje a uzavírá cévky, čímž jsou poškozovány i nervy. Výsledkem je brnění koncových částí rukou (i nohou). Lékaři tento stav nazývají diabetická neuropatie.
Nejhorším případem je brnění rukou, které je projevem nádorového onemocnění.

Radila bych ti ihned zajít za svým praktickým lékařem, aby tě poslal na nezbytná vyšetření.

Další odpovědi
isteron

skôr to bude záležitosť pre neurológa.

badisko

Zeby zacinajici zanet slach ?
A ne ja nevim obrat se na lekare …:D

Kelt

Může to být například chycený nerv. Třeba jsi ležel na ruce a ruka si musí odpočinout.
Cítíš mravenčení i při pohybu prstů? Hlavně procvičuj klouby, mezi kterými to mravenčení probíhá. Teplo spojené s mravenčením je příznakem reakce v organizmu, onemocnění. Dokážeš lokalizovat centrum . Zkus si vsugerovat pocit chladu v dané oblasti. Zkoušej uvolnit svaly na ruce.
Nepíchlo Tě něco do té ruky? Neměl jsi ruku zlomenou? Neupadl jsi na ni? Nebo ji můžeš mít přeleženou ze spánku? Když ne, a ten pocit nebude slábnout, navštiv lékaře. Ten ti může poradit, odebrat krev atd.

mojitek

je to ruka kterou ovládáš myš od kompu?

anonym

Doporučuji nejdříve ortopeda a nenajde-li příčinu on, tak neurologa. Jestliže to trvá už tři dny, tak tam nejspíš nějaký nález bude.

Jádrohlod

Jen potvrdím : Kelt má asi nejblíže. Já to zažil také, začal jsem spát na zádech nebo raději na boku a bylo po ptákách. Ležením na břichu a na ruce docházelo ke stlačení nervu v loketním kloubu a od toho ty problémy.