Tw!st

Takový divný pocit…

Občas mám takový pocit jako kdybych byl omámený nějakou drogou a měl bych každou chvíli omdlít, nevím jak to popsat ale je to takové jako kdybych byl opravdu hodně unavený i když unavený rozhodně nejsem, je to takový nespecifický pocit, jako kdyby moje duše nebyla v mám těle, celý se potím, jako kdybych opravdu měl každou chvíli spadnout na zem, stává se mi to tak zhruba 1 za měsíc ( není to pravidelné někdy i 1 za týden a někdy i 1 za půl roku) a trvá to asi půl hodiny. nevíte jak s tím bojovat ? zkoušel jsem hodně pít takže dehydratací to nebude, únavou taky ne, většinou se mi to staně v někde jinde než doma, doma málokdy. díky za rady předem
Doplňuji:
Dost často se mi to stává třeba když jdu do nějakého supermarketu, tam jak jsou ty velké prostory, hodně hlasitých lidí, jak řvou ty reproduktory o slevách atd a takové to celkově stresující prostředí tak hned to nastane, začnu mít pocit jako kdybych 5 dní nespal, jako kdybych měl každou vteřinu spadnout na zem, celý se klepu. proto udělám vše pro to abych mohl být zase zpět v autě, často kvůli tomu nákup ani nedokončím. ale hned co zase vlezu do auta a chvíli v klidu posedím tak se mi zase udělá dobře. stává se mi to už od 10ti let a na rozborech moči a krve už jsem také kdysi byl, v tu dobu se mi to už stávalo. nevím jestli když zajdu k doktorovi tak zase jen mi udělá rozbor krve a řekne že jsem v pořádku a zase budu muset pořát trpět dál.

Nejlepší odpověď
mikee.nikee

Jedině si zajdi ke svému osobnímu doktorovi, je to lepší než čekat na rady z internetu ;)

Další odpovědi
marci1

Navštivte své praktického lékaře, ten Vás vyšetří a určí případnou diagnózu.

zjentek

taky to může být počátek nějaké fobie, ale ještě přesně nevíš jaké, zaměř se na situace
Doplňuji:
tak jsem měl pravdu, dle tvého doplnění. Jsi zřejmě příliš přírodní typ, přirozený člověk. Těžko teď budeš ve školské medicíně hledat vysvětlení o typu konkrétní fobie, které jsou úzce spojeny s vjemem a citem. Možná ti nějaký stopový prvek chybí, ale možná jsi taky naprosto zdráv. Uklidnit tě může fakt, že znám mnoho takových lidí s tvými příznaky. Vesměs jsou velmi sensibilní, až extrémně. Bohužel, nemohou dělat víc, než nepřirozený svět, který budujeme, obcházet obloukem. A když není jiná možnost (třeba když chci nakupovat v řetězci), je třeba si uvědomit, že si to budu muset odtrpět, protože nemoci budov pak bez slitování dokonají zbytek. Pojem „nemoc budovy“ je to, co se na tebe přenese, pokud jsi nucen navštěvovat místa, která přímo narušují psychiku člověka svou neuváženou, nepřirozenou a rychlou konstrukcí v kombinaci se zvuky, světly, pachy a AC těchto budov. Mnoho lidí v těchto objektech vůbec nijak netrpí, ale těm zase nemáš co závidět ty, ti už vůbec nic necítí. Tak to tak nějak zkus brát a třeba ti to pomůže ,)

bolak

možná > http://nemoci­.vitalion.cz/niz­ky-krevni-tlak/
Doplňuji:
jj, ordinace lékaře je dobré místo, kde se dá zabít čas, když máme zdravotní problém..

PS: „když myslím, mám takový divný pocit mezi ušima..“

badisko

take se mi to stavalo …:D vyzkousej si dat neco sladkeho cukr ..cokoladu atd v mziku je problem fuc ..jinak navstiv lekare …

zzzzz

nech si udělat rozbor krve a moče, já jsem měla nedostatek hořčíku a bylo mi také velice divně a také jen někdy. U tebe to ale nemusí být hořčíkem, může ti chybět třeba něco jiného, doporučuji ty testy. Pokud by se nic nenašlo pak by to mohlo být i neurologické nebo psychické. Přeji TI, ať ti tu příčinu co nejdříve najdou a vyléčí.

anonym

My tomu říkáme padoucnice.

klob1

Ahoj,tak to já zase mám podobný problém s doktory ,ale začnou blbnout vnitřnosti, že jde krev ze mě pěkně čistá.Takže jsem u všech jen jako pitomec takže nikdo nedá žádný papír,i když mi jeden doktor zjistil ještě s dvěma,že ten problém mám prý stresem,jenže nemají kompetenci s tím nic dělat prý.takže ten co má na to kompetenci,ten nic nezjistí z vyšetření.
Já měl něco takového,jako by mi vše zesvětlilo se před očima a byl jak omámený,když jsem se vyspal tak pohoda..a při tom jsem nějak nebyl unavený a nic..k tomu také nepřišly tenkrát na to nikde.
Doplňuji:
zkoušel jsem i jiné odborné doktory a výsledek stejný..no nebo zkus Homeopatika doktora,jednoho znám,ale k tomu se jen tak někdo nedostane..Já byl skeptický,ale ze zkušenosti jiných lidí dost pomohl.
Jinak já se dal na své rostlinky nemyslím konopí,ale normální a to mi pomáhá,že se držím v poho,jen nesmím potkat nějakou zlou ženskou na úřadě,to pak týden jen sedím s krví v záchodě.jinak je zvláštní,že to je v poho..jinak konopí je dobré na mazání,tam ano.

BSmanka

podle příznaků které popisuješ se s největší pravděpodobností jedná buď o agorafobii(strach s otevřených prostor) nebo o demofobii(strach z davu lidí) nebo možná o kombinovanou fobii. Tato fobie je jednou z nejrozšířenějších v populaci a doktor ti s ní určitě nepomůže, protože se jedná o nemoc psychickou. Jedním z nejúčinějších typů léčby fobie je KBT, tedy kognitivně behaviorální terapie, která je schopná za několik sezení problém zmírnit nebo odstranit. Proto určitě doporučuju obrátit se na psychoterapeuta používajícího KBT. Tento problém není nijak neobvyklý ani neléčitelný, takže je zbytečné si s ním komplikovat život.