MirKop

Co může být příčinou,,brnění,, v prstu?

Asi od včerejška večer mi občas proběhne prstem nebo jako vibrace, prostě brnění. A je to pořád jenom na tom jednom prstě. Neví někdo, co to je, proč to je a jak se toho zbavit?

Odpovědi
orwell

Pokud to nevymizí do týdne, zašel bych k lékaři. Chce to neurologické vyšetření, mohl by to být začátek nějakého nervového onemocnění. Pokud to necháš být, riskuješ, že se toho budeš těžko zbavovat. Řešil jsem (kromě mnoha jiných věcí) i něco podobného. Bral jsem dlouhodobě vitamíny B a E, také nějaké injekce a naštěstí to odešlo. Pokud pracuješ s ručním nářadím (vrtačky – obzvl. s příklepem, sbíječka…) nebo řetězová pilka, křoviňák, tak bacha na to! Spousta lidí má podobné problémy z takové činnosti, pokud nedodržují přestávky v práci. Nejsem doktor, možná to je něco jiného, ale já bych mazal za neurologem.

Dochy

Měl jsem podobné pocity: mravenčení/ne­citlivost v palci u nohy, pravděpodobně po tom co jsem pár dní pracoval v nevhodných botách. Dostal jsem od lékařky také nějaké vitamíny tuším (B neco), časem to naštěstí přestalo… Pokud to trvá dýl, jdi se zeptat lékaře.

Markquart

od brnění až k možnému zmrtvění, může to být od páteře ale nemusí to také nic znamenat ;)