Kocickamonca

Podala jsem na manžela trestní oznámení pro domácí násilí. Jde to stáhnout?

Máme 2 deti. Manžel je ochoten tenhle problém řešit přes poradnu. Byl i vykázán z bytu.myslite ze když to chci řešit přes manželskou poradnu tak je to důvod proč bych to mohla stáhnout? Pořád mě to trápí a přemýšlím o tom

Odpovědi
Edison

Je vám jasné, že takovým krokem znevážíte sebe samotnou, jak před okolím, úřady i před sebou samotnou? Při případném opakování pak budete méně důvěryhodná. Konat se pochopitelně bude, protože se musí, ale víte jak…

Hlada

Trestní oznámení nelze žádným způsobem vzít zpět.
Orgány činné v trestním řízení jsou povinny stíhat všechny trestné činy, o nichž se doví.
Rozhodně se o nic takového ani nepokoušejte. Toto jednání je dáno povahou a tu manželská poradna nemůže nijak změnit. Jen ve zcela výjimečných případech by snad pomohl kriminál nebo dlouhodobý pobyt v psychiatrické léčebně.

ivzez

Škoda, že Vás více netrápí, jak ochránit své děti.
(Manželská poradna manželovo chování nezmění.)

led

Ano, trestné oznámenie možno odvolať, ale odvolanie treba riadne zdôvodniť (rovnako ako tresné oznámenie nemôže byť bez dôvodu). Ale ja osobne by som to nerobila.

Ušel ventil

Samozřejmě lze trestní oznámení zrušit,
a to i když Policie začne již šetřit .

Hlada,hlada – máš to špatně .