Tytynka

Jde stáhnout trestní oznámení z napadení osoby blízké?

Stáhnutí trestniho oznameni z napadnuti osoby blizke. Napadeni ( modriny na rukou z pevneho drzeni )

Dobry den, chtela bych se zeptat, jde, stahnout trestni oznameni z napadeni osoby blizke? Dekuji
--

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Drap

Lze, ale jestli tomu policie vyhoví, ke krajně nejisté. Bude záležet na závažnosti napadení.

Další odpovědi
Hlada

Trestní oznámení stáhnout nelze za žádných okolností.

klumprt

Těžko říct, jak to jednání policie bude kvalifikovat. Jednou podané oznámení se nedá stornovat. Můžete ovšem odepřít souhlas s trestním stíháním, pokud je podezřelým osoba blízká. Viz § 163 tr. řádu.

Pokud jde o přestupek, pak můžete jako osoba postižená přestupkem odepřít souhlas k zahájení řízení podle § 79 zákona č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1961-141
https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2016-250

ivzez

Za zkoušku nic nedáte.

miroslav.bk

Stahnout… policie je ze zakona povinna zabyvat se/objasnit nahlasene TC.

klumprt

Nad rámec svojí odpovědi bych uvedl, že policajti milujou, když jim oznámí ženská, že ji ten její debil ztloukl a za dva dny ta ženská prohlásí, že si nepřeje, aby byl dotyčný stíhán.
A ti policaji už tuší, že tu ženskou nevidí naposledy, a že pokaždé bude ztlučená o trochu víc. Až to dojde do kritické fáze, kdy už ta ženská bude tak dobitá, že ten souhlas nebude moci odepřít ani kdyby chtěla.

Chlap, který bije svoji ženskou, není chlap, ale odpad. Ubožák, zbabělec a slaboch. Nezaslouží si žádnou ženskou, nýbrž kastraci a nucené práce.

Dochy

Modřiny na rukou z pevného držení? Tam si docela dobře dokážu představit úplně jinej scénář… I s tím, že pokud by se to došetřilo, tak přes prsty nedostane ten chlap.

Tím netvrdím, že zrovna tenhle případ probíhal tak nebo onak, jen že ten scénář možný je.