Metalman

Do jaké výšky dokáže vystoupat nafukovací balónek plněný heliem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nedávno proběhla informace o experimentu amaterských meteorologů, kteří vypustili sami balon plněný heliem do výše cca 35 km. Při tom prováděli fotografování. Balon v této výši praskl a pouzdro s fotoaparátem spadlo na padáku zpět na zem. Našli ho podle poziční vysílačky 80 km od místa vypuštění.

Jinak teoreticky tak vysoko, dokud platí a uplatňuje se Archimédův zákon.Pokud objem vytlačené atmosféry je lehčí než daný objem hélia spolu s balonem je konec stoupání.
I hélium je těžší než vakuum.

Další odpovědi
rodier

Jak rekl predchozi poradce, akorat ten balonek co vystoupal do 35km vysky nebyl plny helia, helium je na to nevhodne.

Zdroj: http://www.sou­thgatearc.org/new­s/november2010/i­carus_success­.htm