Nassin

Do jaké hloubky moře/oceánu dosáhne sluneční svit?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kilometr pod hladinou je už tma jako v pytli. Může to být ale i míň v závislosti na zakalení vody.
„Nejvíce slunečního světla pohltí prvních 10 metrů vodní plochy do hloubky. Maximální hloubka do které pronikne sluneční světlo je 1000 metrů. Více jak tisíc metrů pod hladinu moře nepronikne ani paprsek.“
https://www.po­rad.cz/jak-hluboko-do-more-pronikne-slunecni-svetlo/

Další odpovědi
Pepa25

Voda je velmi účinná při pohlcování přicházejícího světla, takže množství světla pronikajícího do oceánu s hloubkou rychle klesá. V hloubce jednoho metru zůstává pouze 45% sluneční energie, která dopadá na povrch oceánu. V hloubce 10 metrů je stále přítomno pouze 16% světla a pouze 1% původního světla zbývá na 100 metrech. Pod 1 000 metrů nepronikne žádné světlo.

Zdroj: https://rwu.pres­sbooks.pub/web­boceanography/chap­ter/6-5-light/

Ametyst

Odhadovala bych na desítky metrů, třeba mezi 20 a 30? Dokud Bill Gates nevypne slunce. V dětství jsem četla nějakou pohádku o milionáři, který ukradl slunce. Tak to je přesně Gates. 🙂 https://tech.in­story.cz/techno­logie/1425-bill-gates-se-zameril-na-noveho-nepritele-a-financuje-kontroverzni-technologii.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Ametyst, zjentek: doporučuji nečíst kdejakou s prominutím sračku a používat zdravý selský rozum.

Reganois

Jsi hulvát, s prominutím.

Ametyst

Pepo, slyšel jsi někdy, že se nařízením snižují emise CO2 v Evropské unii a v USA? A že to krutě poškodí ekonomiku a životy všech,zatímco se Čína bude smát a předběhne nás ve všem? Tak tomu tleskej, ty nemyslící tvore.

Ametyst

Pepo, od tebe to sedí, ty tady maváš těmi správně probruselsky myslicimi médií.:-))) Tebe realita nezajímá, jenom ideologie, a tu ti jednoduše nalinkovali, tak posloucháš. Je to pohodlné nemyslet, neptat se, nehledat, nepochybovat- to jsi přesně ty. Vyhýbat se pravdám, protože jsou hnusné.

zjentek

Ametyst: typický boháč, ten Gates. Nač si ubrat od huby, udělat kroky zpět a zachránit tak svět, když můžeme zahynout i bohatí. A všichni najednou.

Z toho člověka nevypadne nic jiného, než podobné tomu v článku. Anebo kovid, který z něj vypadl už v roce 2016 a později se celkem uchytil, řekl bych. Takže tomuto pánovi věci vychází podle plánu, má z prdele kliku, no. Škoda, že „ovčané“ mají na očích klapky jako koně. A dobrovolně. Vystačí si s médii v kombinaci s blbostí. Oh, jak lehce bych dokázal být bohatý, kdyby mě bavilo být krysa ohavná. (;

Ametyst

Zjentek: Napsal jsi to dobře. Je to banda chamtivců, co se neštítí ničeho. Scházejí se na G8 a v Davosu a plaňuji nám trpkou budoucnost s krutými zimami. Takže nebude teplo, nebude úroda, stoupnou astronomicky ceny energií. To bude ovzduší asi čisté, když budeme topit celoročně.