AlexaMasova

dnešní mládež

co si myslíte o dnešní mládeži?

Nejlepší odpověď
marci1

Dnešní mládež není ani tak ztracená, jako znuděná…
Problém dnešní mládeže je, že ji ve skutečnosti nic nezajímá. Pouze si myslí, že projevuje zájem o věci, které jsou právě v kurzu. Asi za to může konzumní společnost, na kterou nebyla dnešní mládež připravena. Mladí nedokáží svoje problémy ani správně popsat, natož pak se sebou něco udělat.
Pomalu mizí střední vrstva společnosti. Dítě většinou vyrůstá v prostředí, kde jsou rodiče bohatí a velmi zaměstnaní, takže na dítě „věčně nemají čas“ a vykupují si to drahými dárky. Nebo na druhou stranu vyrůstá dítě v prostředí, kde rodiče musí bojovat o každou korunu, aby si udrželi alespoň základní úroveň. Rodiče mají většinou tolik svých problémů, že se dítěti dostatečně nevěnují. Dítě si tedy hledá své vzory jinde, a to mezi ostatními dětmi, které jsou na tom stejně jako ono samo.
Vždycky se mezi nimi najdou lidé, kteří jednou vyrostou ve velké osobnosti. Že tomu tak není je zkreslená představa. Dospělí si svoje mládí vždy trochu zidealizují, ale vlastně to samé říkali před lety naši rodiče o nás.:-)

řečeno, vyřčeno, uvedeno

Mě doma říkali Danielko,Danuš­ko,Dádo,Dančo,Da­ni,Dádulo..at­d.Mamka mi říká Dadlo,což je naprosto příšerný,ale nemůžu jí to nějak odnaučit 🙂
5995 7
Doplňuji:
Omlouvám za konec, který se tam dostal omylem a smazat to už nemohu. 🙂

Další odpovědi
arygnoc

zabudli sme, že sme boli aj my kuratá …

v podstate taká istá, ako my kedysi, ale rozdiely by sa našli – väčšia túžba po hmotných statkoch, akosi menej úcty (voči autoritám, tradíciám, starším), menej kreativity a viac konzumácie (TV, počítače [ale za našich mladých čias to buď nebolo alebo nebolo natoľko stupídne], ale aj strava, …), mizerná fyzička.

anonym

To se ptáš zajisté i na sebe, viď ?!

Calimë

radši bych mezi ní nebyla

mišulka13jan

no co je trošku nenormální ale nebili jsme stejný?

Andre5000

Při vaší otázce jsem si vzpomně na jeden vtip,který to tak trochu vystihuje: Jeden student říká druhému: " Když si uvědomím, jaký ze mne po studiích jednou bude inženýr, tak budu mít straj jít k lékaři."
Doplňuji:
Opravuji – ne strajt ale STRACH