ReHu

Dnes jsem slyšela otázku. Kbybyste najednou hodně zbohatli, dělali byste dále to, co děláte? Svou práci?

Jednalo se o miliony.
Odpověď p.Axla není potřeba. Upozorňuji, že se nevyzvídám osobní detaily.
Doplňuji:
Týká se Steva Jobse, který prodal akcie Apple a dál chodil do firmy. Dostala jsem od Ježíška CD o Steve Jobs a je to velmi zajímavé. I poučné.

Nejlepší odpověď
Damiana

Rozumný člověk vždy přijde na to, že nejbohatší je skutečně svou prací, kterou umí a dělá ji rád. A má to štěstí, že ji může vykonávat. Jen si vezmi, jak jsou lidé nešťastní, když onemocní, odejdou do důchodu nebo o svou milovanou práci nějak přijdou. Mnohdy úplně ztratí smysl života, připadají si zbyteční. Takže pochybuji, že by se člověk, který přišel k penězům právě díky tomu, co umí, najednou na všechno vykašlal a dobrovolně by se totálně odstřihl od společnosti. Pochopitelně jiná situace by to byla tehdy, když by to byl někdo, kdo se plácá v nějakém nenáviděném nebo jeho schopnostem neodpovídajím zaměstnání a zdědí nebo vyhraje pořádný balík. Tam je víceméně jasné, že lopatu hodí do kouta a začne si konečně užívat.
Doplňuji:
Vida. Takže jsem měla pravdu. Lepší příklad, než je Steve Jobs snad neexistuje…:-)

Další odpovědi
Drap

Ano dělal. Zřejmě bych z těchto důvodů neměnil zaběhnuté.

tom004

Určitě. V důchodu jsem spokojený. Ale ten dovětek u otázky je podle mne zbytečný. Nemusím mít rád všechny, ani oni mne, ale dokud takové vyjadřování, omezování, případně napadání kohokoliv kýmkoliv na těchto stránkách nepřestane, klid a pohoda, která zde byla ještě nedávno, až na malé úlety, se nevrátí.

redy

No by byl nářez ale zůstávám v klidu.
Nehraju tak nemůžu vyhrát.
Ale kdybych hrála a vyhrála, tak určitě by byli nějaký změny :)))))

Hlada

Nejspíš bych koupil nemovitosti k zajímavějšímu podnikání.

Pyrotechnik

Kdybych zbohatl tak ,že by mi ty peníze vydrželi až do konce života ,tak bych s prací skončil. Aspoň bych se déle vyspal a nemusel se stresovat.

lukas.zmizik

já ano… ale koupil bych si na to akorát svoje vlastní vybavení…

Fienir

Já bych peníze do něčeho investoval.

venkovan

Ano.
Ale přemýšlím, že bych mohl zkusit něco jako degustátor českého uzeného – na moravském je už nával.

honza19hk

ano,sedět za pákama mě baví. Ty miliony bych bral jako přivýdělek. Ovšem peníze nejsou to nejdůležitější.

quentos

Určitě. Práce mě baví a naplňuje.

anonym

Dělal, ale jako svou živnost. Určitě ne na HPP.

briketka10

koupila bych si malý byteček, nabo garsonku a tu
pronajímala, abych si přilepšila nyní k důchodu :))

Sůwa

Pro Tom004 : kdy bylo to nedávno? Jsem tu od 09/11a o klidu a pohodě se mi jen zdá. Právě ten v dodatku jmenovaný se zpravidla o neklid postará ☹

tom004

Pro >Sůwa< : Sice jsem už několikrát napsal, že se diskusi čtu, ale nebudu se zúčastňovat, ale vyjímečně odpovím. Registrován jsem 1/2011, cca o 3 měsíce déle, což není tak moc velký rozdíl. To co se tady děje poslední 2–3 měsíce předtím nebylo. A i když mne styl odpovědí, jak píšeš „jmenovaného“, občas taky vadí, jeho odpovědi jsou k věci a poměrně přesné. Daleko víc mi ale vadí reakce „věčných“ rejpalů a stěžovatelů. Ti, „nejmenovaní“, škodí víc než ten „jmenovaný“. A jsem přesvědčen, že to jsou ti, kterým dělá moc dobře když se ostatní „perou“, o nich se neví, nebo alespoň nemluví.

Sůwa

9 – 1 = 8 měsíců a možná to bylo právě v té době. Kdyby tě někdo opakovaně osobně ( a bezdůvodně ) napadal, třeba bys smýšlel a reagoval taky jinak 🙂

bolak

k tématu :) > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nekoho-kdo-vyhral-nejakou-velkou-sumu-penez-milion