Avatar uživatele
ReHu

Dnes jsem slyšela otázku. Kbybyste najednou hodně zbohatli, dělali byste dále to, co děláte? Svou práci?

Jednalo se o miliony.
Odpověď p.Axla není potřeba. Upozorňuji, že se nevyzvídám osobní detaily.
Doplňuji:
Týká se Steva Jobse, který prodal akcie Apple a dál chodil do firmy. Dostala jsem od Ježíška CD o Steve Jobs a je to velmi zajímavé. I poučné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, redy, Damiana, anonym před 4117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Rozumný člověk vždy přijde na to, že nejbohatší je skutečně svou prací, kterou umí a dělá ji rád. A má to štěstí, že ji může vykonávat. Jen si vezmi, jak jsou lidé nešťastní, když onemocní, odejdou do důchodu nebo o svou milovanou práci nějak přijdou. Mnohdy úplně ztratí smysl života, připadají si zbyteční. Takže pochybuji, že by se člověk, který přišel k penězům právě díky tomu, co umí, najednou na všechno vykašlal a dobrovolně by se totálně odstřihl od společnosti. Pochopitelně jiná situace by to byla tehdy, když by to byl někdo, kdo se plácá v nějakém nenáviděném nebo jeho schopnostem neodpovídajím zaměstnání a zdědí nebo vyhraje pořádný balík. Tam je víceméně jasné, že lopatu hodí do kouta a začne si konečně užívat.
Doplňuji:
Vida. Takže jsem měla pravdu. Lepší příklad, než je Steve Jobs snad neexistuje…:-)

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano dělal. Zřejmě bych z těchto důvodů neměnil zaběhnuté.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Určitě. V důchodu jsem spokojený. Ale ten dovětek u otázky je podle mne zbytečný. Nemusím mít rád všechny, ani oni mne, ale dokud takové vyjadřování, omezování, případně napadání kohokoliv kýmkoliv na těchto stránkách nepřestane, klid a pohoda, která zde byla ještě nedávno, až na malé úlety, se nevrátí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

No by byl nářez ale zůstávám v klidu.
Nehraju tak nemůžu vyhrát.
Ale kdybych hrála a vyhrála, tak určitě by byli nějaký změny :)))))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nejspíš bych koupil nemovitosti k zajímavějšímu podnikání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pyrotechnik

Kdybych zbohatl tak ,že by mi ty peníze vydrželi až do konce života ,tak bych s prací skončil. Aspoň bych se déle vyspal a nemusel se stresovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

já ano… ale koupil bych si na to akorát svoje vlastní vybavení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fienir

Já bych peníze do něčeho investoval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano.
Ale přemýšlím, že bych mohl zkusit něco jako degustátor českého uzeného – na moravském je už nával.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

ano,sedět za pákama mě baví. Ty miliony bych bral jako přivýdělek. Ovšem peníze nejsou to nejdůležitější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Určitě. Práce mě baví a naplňuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dělal, ale jako svou živnost. Určitě ne na HPP.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

koupila bych si malý byteček, nabo garsonku a tu
pronajímala, abych si přilepšila nyní k důchodu :))

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Pro Tom004 : kdy bylo to nedávno? Jsem tu od 09/11a o klidu a pohodě se mi jen zdá. Právě ten v dodatku jmenovaný se zpravidla o neklid postará ☹

před 4125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
tom004

Pro >Sůwa< : Sice jsem už několikrát napsal, že se diskusi čtu, ale nebudu se zúčastňovat, ale vyjímečně odpovím. Registrován jsem 1/2011, cca o 3 měsíce déle, což není tak moc velký rozdíl. To co se tady děje poslední 2–3 měsíce předtím nebylo. A i když mne styl odpovědí, jak píšeš „jmenovaného“, občas taky vadí, jeho odpovědi jsou k věci a poměrně přesné. Daleko víc mi ale vadí reakce „věčných“ rejpalů a stěžovatelů. Ti, „nejmenovaní“, škodí víc než ten „jmenovaný“. A jsem přesvědčen, že to jsou ti, kterým dělá moc dobře když se ostatní „perou“, o nich se neví, nebo alespoň nemluví.

před 4125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

9 – 1 = 8 měsíců a možná to bylo právě v té době. Kdyby tě někdo opakovaně osobně ( a bezdůvodně ) napadal, třeba bys smýšlel a reagoval taky jinak 🙂

před 4125 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

k tématu :) > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-nekoho-kdo-vyhral-nejakou-velkou-sumu-penez-milion

před 4125 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek