_Lucka_

Dietní potraviny, které nenadýmají?

Doktor mi doporučil dietu (suchary, bylinkové čaje). Mám problém s nadmutým břichem, v oblasti podbřišku. Jaké byste ještě doporučili potraviny, které nenadýmají a jsou dietní?

Nejlepší odpověď
annas

Když vám lékař doporučil dietu, neuvedl příčiny vašeho nadýmání?

Přece i některé bylinky jsou proti nadýmání, které vám doporučil?
Takže byste neměla hledat radu na netu, ale řídit se se pokyny lékaře. Vždyť má každý jiné zkušenosti a jiné trávení.

Netuším, jak se stravujete, co jsou pro vás dietní potraviny.

Projděte si odkaz
https://ona.id­nes.cz/jak-se-vyhnout-nadymani-0sz-/zdravi.aspx?c=A150408­_114524_zdravi_pet

Třeba luštěniny nebudou nadýmat, když je namočíte, vodu slijete, dáte novou a po prvním varu opět vylijete. Sice se ztratí některé látky , ale tráví se bez problémů. . Třeba kapusta nenadýmá, když ji jíte zcela bez tuku.

Někomu pomůže zázvor, z něho uvaříte čaj. Jinému stačí čaj z kmínu či fenyklu. Takže se nedá radit všeobecně.

Další odpovědi
Drap

Suchary nenadýmají. Nadýmání může u různých jedinců způsobovat i různé potraviny. Nelze jednoznačně odpovědět. Lze zakoupit i kapky proti nadýmání.

marci1

Velmi se nám doma osvědčilo pít navečer kefírové mléko (nebo jiný kysaný výrobek). Ráno máš bříško jak letiště. 🙂
Jinak15 potravin, které zabraňují nadýmání:
Kysané mléčné výrobky
Jablka
Banány
Ořechy
Celozrnné obiloviny (pokud nemáte intoleranci či alergii na lepek)
Okurky
Brambory
Rajčata
Červená řepa
Zázvor
Máta
Tymián
Kmín
Oregano
Anýz
rady/https://w­ww.bezhladove­ni.cz/15-potravin-proti-nadymani-osvedcene-babske-rady/

ivzez

Lucko,

dietní stravu Vám měl doporučit lékař, protože jinou dietu
je potřeba držet při problémech s játry, se žlučníkem, s ledvinami,
se žaludkem, …

Dobrá je odpověď Marci1, ale i tam je potřeba si dát pozor.
Marci vyjmenovala nenadýmavé potraviny, ale už u nich neuvádí,
že třeba rajčata nemusí být vhodná při problémech s ledvinami.

Nic podle mne nemůžete zkazit suchary a kysanými mléčnými výrobky.
Nejlepší je kefírové mléko a bílý jogurt → obojí bez příchutí.

_____

Míníte-li však dietními potravinami potraviny doporučované při hubnutí,
poradila bych dočasně na hubnutí zapomenout. Napřed je potřeba vyřešit zdravotní problém, potom si zase můžete začít ničit zdraví „nízkotučnými“
a jinými „light“ potravinami.

Pro hubnutí mám jinou radu: trvalou změnu jídelníčku + pohyb.
„Light“ potravinami si akorát „odrovnáte“ žlučník a další orgány
a výsledek → na rozdíl od zásadní změny jídelníčku ← nebude trvalý.

Honzin8

Určitě bych se vykašlala na nějaký rituály a podobný tomu, jako jsou zelený potraviny a tak. Nefunguje, jen drahá reklama. Já jsem zkusila soplněk stravy https://www.sim­plebiotix.cz. Ten podporuju správné fungování střev a tom to celé je. Čili to doporučuju já.

Vercule

Jojo, taky s ním mám jen tu nejlepší zkušenost. Za mě nejlepší doplněk stravy, co jsem si kdy koupila. Já vlastně nic jiného už ani nekupuju ani neužívám. Tohle mi postačí :) A cítím se díky němu skvěle.

XenieRo

Nadýmáním jsem hodně trpěla… Bez ohledu na to, co jsem jedla… Nadýmavé potřeviny jsem se snažila vysadit a stejně nic… Pomohl mi až simplebiotix. Je to český doplněk stravy, díky kterému mi krásně fungují střeva. Mrkni na něj… Já ho beru a baštím, co chci a nadýmání neznám.

Lurenka

Myslíš, že by mi ten simplebiotix mohl pomoct třeba i při cestovnání? Já tam teda dost trpím zácpou…

GabulkaA

Jako já jsem ten https://www.sim­plebiotix.cz/ brala na hubnutí. Jako na podporu funkčnosti metabolismu. Ale je teda pravda, že i nadýmání se mi po něm spravilo :)

Kikulinka85

Já jsem se dívala a ten simplebiotix hodně cílí na správnou funkčnost střev, že? O tom je pak celé správné fungování těla. Jakou kuru sis koupila?

SuzanKa

Já jsem měla fakt hodně veliký problémy se zažíváním a díky tomu simplebiotixu se cítím zase skvěle. Jinak jsem si koupila celou tu tříměsíční kuru :) A supr, cena je teď akční :)

Kajolka

No ani nemluv… Já jsem s tím taky bojovala. Už jsem nevěděla co a jak… Hledala jsem info a dostala tip na ten simplebiotix :) Díky moc, koupila jsem si ho a musím říct, že mi vyhovuje a fakt pomáhá.