dgfdgf

Děti zdědí půlku po každým z rodičů, nebo to nemusí bejt půl na půl a může to bejt třeba 74% po otci a 26% po matce?

A půlku a půlku čeho vlastně? Půlku a půlku genů?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud Ti jde o vrozené vlastnosti, tak:
Ideálně polovinu a polovinu genů. To ovšem neznamená polovinu a polovinu vlastností. Některé geny se plně projeví i když je dostaneš jen od jednoho rodiče jiné se projeví jen když je dostaneš od obou. A některé mohu mít v kombinaci s genem druhého rodiče efekt, který by rozhodně nikdo nečekal.

Další odpovědi
Rokio

Pokud děti nedají rodičům důvod k vydědění, zdědí půlku majetku a dluhů po každém rodiči, jakmile rodiče zemřou.

elkon

To je „kus od kusu“. záleželo by na široké analýze. Nelze to jednoznačně odvodit. Jsou to složité vědecké záležitosti.

_Bůh_

Záleží co stojí v závěti