nevimadghjhg

Detektor lži

Lze nějak oklamat detektor lži? Jestli jo, jak?

Nejlepší odpověď
Drap

Lze. Neni to však tak snadné, ale jkde to nacvičit. Přístroj je založen na zaznamenávání rychlosti tepu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nepresnost-detektoru-lzi-u-nekterych-lidi

Další odpovědi
huxa

Naprosto bez problému. Tak, že při mluvení lži se budeš chovat stejně, jako bys říkal pravdu (nezačneš se příliš potit, nezvýší se ti tep a tlak, apod.).

annas

Dalši odpovědi najdete u mé otázky Lež má krátké nohy – platí to i u detektoru lži?

Jedna z odpovědí:
Detektor lži, i ten nejmodernější, se může mýlit!“ bijí vědci na poplach.
Přístroj vychází z toho, že lháři se mění dech, tep, elektrický odpor kůže, krevní tlak nebo chvění hlasu. Asi největší námitky se částečně oprávněně týkají toho, že i nevinný člověk má samozřejmě velký strach a stres z toho, že je podezřelý. A i když nic neprovedl, může se chovat podobně a mít velké příznaky nervozity, které jsou typické pro lhaní.
Člověk cyničtějšího ražení dokáže lhát se stoickým klidem, a i když je těžké vyhnout se úplně všem příznakům, možné to zřejmě je.
Metoda by zatím měla zůstat pouze podpůrná!“ varují vědci.

http://www.knihy-a.cz/5857/detektory-lzi-opravdu-usvedci-pachatele

Ze stejného zdroje
http://www.knihy-a.cz/5857/detektory-lzi-opravdu-usvedci-pachatele

Jak detektor obelhat?
• Agenti tajných služeb používali a používají několik metod. Před výslechem si agent může dát do boty připínáček. Při prvních testovacích pravdivých odpovědích, které jsou jistě ověřitelné, se vždy nepatrně píchne.
• Bolest způsobí podobnou fyziologickou reakci jako lež. Komisaři, pokud trik neodhalí, si budou myslet, že je člověk ve velkém stresu, když reaguje, a přitom říká pravdu.
• Buď od výslechu upustí, nebo se zaměří pouze na ještě výraznější reakce přístroje, neboť tu slabou budou považovat za standard, který je u každé osoby jiný a vždy se zjišťuje. Odhalení lži tak bude obtížnější.
• Dnes už se něco takového prakticky nedá použít, člověk je důkladně zkontrolován. Vyšetřovatelé zjistí například i to, zdali se nekouše do jazyka.
• Agenti se učili lhát i chronicky a dlouhodobě, měli za úkol opakovat malé, bezvýznamné lži blízkým. Chroničtí lháři jsou totiž na přístrojích hůře odhalitelní.
• Přístroj neodhalí lež, pokud je svědek přesvědčen o své verzi události – lže totiž neúmyslně.

marci1

Samozřejmě, že lze. Špióni jsou třeba tak vycvičeni, že se jim opravdu nezrychlí tep, nezvýší tlak, nepotí se. Polygraf není a nemůže být důkazem o pravdě nebo lži. Potom by kriminalisté nemuseli obviněným dokazovat jejich vinu. Pokud máte zájem, můžete si polygraf (detektor lži ) vyzkoušet. Dá se koupit. Viz :

Zdroj: http://gadget­s.heureka.cz/de­tektor-lzi_2/