FlAsh_7

Dělám elektronickou hudbu, jak to lze zpeněžit?

Odpovědi
jáára

Dám ti pětikilo, když to vypneš.

Kepler

Zkus to nabídnout jako ekologický deratizační prostředek!

Edison

Kašli na prachy, konečně, a začni konečně ŽÍT!!!

stařeček

Mám stejný problém. Zkus se zaregistrovat u OSA (Občanské sdružení autorů) sídlí poblíž kulaťáku v Praze Dejvicích, ul. ČS Armády. Registrace se platí jednorázově (asi před 5 lety 500,–Kč, nevím kolik dnes). Svoji hudbu tam dodáš v jakékoli podobě (noty, nebo CD, DVD apod.). Oni ti ji zaregistrují a od té chvíle máš registrovaná autorská práva. Každý, kdo bude chtít tvoji hudbu použít pro komerční účely, musí přes OSA platit. OSA si ponechá svoji provizi (nevím kolik %) a zbytek ti pošle na účet.
K tvé otázce: Zpeněžit se dá v kapitalismu všechno. A všechno, tedy i tvá hudba má někde svého kupce. Jen se o ní musí dozvědět. Po registraci počkej pár dní, aby se k její registraci nepřihlásil lupič a pak ji zveřejni na internetu s odkazem na OSA nebo na sebe.