annas

Dělá móda divy, dokáže-li ze spodního prádla udělat veškerý oděv? Kdo nemá maličké tetování, zanedbává svůj vzhled?

Upraveno podle Jana Sobotky z knihy Aforismy pro ty, kdo si myslí,

že jim to myslí. Mám jim doma.

Máte stejný názor?

1. „Mé tělo je mým deníkem a má tetování jsou mým příběhem.“ — Johnny Depp

2 „Některých myšlenek se jako tetování z mládí už nedokážeme zbavit, ať se za ně sebevíc stydíme.“ — Valeriu Butulescu

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-tetovani/

Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/photos/te­tov%C3%A1n%C3%AD-zadn%C3%AD-geek-debian-linux-497932/

Nejlepší odpověď
led

Mnohí ľudia, hlavne ženy v závislosti na móde strácajú nielen rozum a súdnosť, nemalé peniaze, ale aj zdravie až život.
Napriek tomu sa tento jav opakuje už od čias praveku.

Dodatok:
páni nesmejte sa ženám. Kedysi, ale aj dnes u posledných „primitívnych“ kmeňov, sa muži zdobili viac než ženy. Veď to muži „vynašli“ módu.
Tých tak pustiť do obchodov s módou…

Další odpovědi
Drap

Tetování rozumím u národů u kterých to něco znamenalo a má svůj i duchovní rozměr. Dnešní tetování většinou hrůza a děs. Někdo si nechá vytetovat několik čínských znaků, a ani netuší co znamenají a klidně tedy nosí na svém těle nápis jsem debil, aniž by věděl co tam má napsáno. Znám ze součastníků jen velmi málo lidí u kterých vím, že tetování něco znamená a nese jistou symboliku. Možná jsem příliš konzervativní, ale nelíbí se mi potetovaní lidé v obsluze u veřejného stravování, v bankách a podobně. Beru to sice tak, že je to každého věc, ale nelíbí se mi to.

aliendrone

Jediné tetování, které bych na sobě byl (se skřípěním zubů) ochoten akceptovat, by bylo to samé, co se užívalo u Waffen-SS (v podpaží vytetována krevní skupina). Dnes jsem už vyklidněný (možná jsem pochytil nějaký ten rozum nebo co ;) :D), tudíž i to mi aktuálně přijde zbytečné, navíc s ohledem na současnou lékařskou/záchra­nářskou praxi – stejně by ho nehledali. ;)

Jinak na lidech se mi tetování nelíbí. Připouštím, že na jistých typech MŮŽE být zajímavé (ale nikoliv krásné), ale takových je minimum (takové ty typy, co si na sebe obléknou pytel od brambor a i ten jim sluší). Protože tahle móda je tu s námi už nějaký pátek, začíná být poměrně časo vidět i „časový efekt“. Buchta, která si nechala vytetovat „něco najs“ v 25 letech před 20 lety dnes na koupališti vypadá díky tetování spíš odpudivě. NJN, nemládne nikdo, pokožka zrácí elasticitu, svalový tonus jde do kopru a případná tuková nadílka z kdysi přijatelného pokoukání udělá k zblití paskvil, tož asi tak. ;) :D :D

Navíc – mutti mi říkala, že jestli se nechám pokérovat, tak ať nechodím domů a maminka se přeci má poslouchat, muehehe… ;) :D :D

led>>> Smát se ŽENÁM? A proboha to JAK? Tyto bytosti jsou na vymření a jejich dnešní náhražky k smíchu tedy rozhodně nejsou, spíš k pláči. ;) :D :D

led

aliendrone, kde by ste boli, keby neboli ženy?

aliendrone

led>>> Ó velkomožná růže pekelná, co je to za otázku? Přesně tam kde nyní jsme. Slovy > ÚPLNĚ V PRDELI! Omlouvám se za ten výraz, ale žádný jiný vhodnější a lépe popisující situaci jsem nenašel! Bytosti, které já označuji za ŽENY jsou skutečně již na vymření. Byly sice VELMI podobné svým dnešním náhražkám (fyzicky dokonce shodné), měly spoustu chyb (stejně jako jejich současné ersatz následnice), ale měly na rozdíl od nich i spoustu obdivuhodných a okouzlujících vlastností. Co okouzlujících, ono to vypadá, že doslova KOUZELNICKÝCH!

Vlastně je to DOBRÁ a doslova ŽHAVĚ AKTUÁLNÍ otázka, protože právě v současnosti se mezi chlapy hledá řešení „Co dělat?“ – to by i Vladiímír Iljič kroutil hlavou! :(

Mám možnost to sledovat na vlastní bulvy v rodině. Synovec má takovou „ersatzženu“, aktuálně na mateřské dovolené. Chodí do práce – kravaťák ve státní správě – tam se sice moc nepředřou, ale je to časově náročné pakárna (včetně přesčasů) a bohužel je na místě, kde MÁ zodpovědnost a v případě průšvihu ponese důsledky svých rozhodnutí, zkrátka na pozici, která sice je honosná a působivá, ale nikdo ji dělat nechce, protože existují lepší šolíchy – bez práce a s pramalým rizikem průšvihu. Což se na něm viditelně podepisuje, zdraví už začíná haprovat, eh, škoda mluvit.

Ale k věci. Takže se přižene z práce s jazykem na vestě a první, co ho čeká je „Na, vezmi si malýho, celý den jsem se o něj starala a jsem unavená. Asi potřebuje přebalit.“ :o :(

Což mu nevadí (ještě je stále vyplesknutý z otcovství – jeho první dítě). Vzápětí se ozve „Koupils ty dudlíky, jak jsem chtěla?“ Ne, zapomněl na ně. A už je dusno.

A to má ještě ŠTĚSTÍ, že mu občas uvaří večeři a nemusí ohřívat a jíst „krabici mraženého“, to je dnes normálka. Přesněji ono i TO už je dnes pro chlapa štěstí, jsou i tací, kteří ani tu krabici v lednici nenajdou. :(

Ovšem na úklid už madam nezbývají síly, 2× týdně jim chodí „paní na výpomoc“. Stará se (vypomáhá) babička (mladší starší), starám se já a vůbec celá rodina, zatímco milostivá řeší hovadiny na FB. Přitom mají relativně všechno – bydlí, mají nábytek, myčku, pračku, sušičku, auto, zkrátka startovní situace taková, že ještě žijící ŽENY si o něčem takovém mohly nechat jenom zdát. Praly, uklízely, nakupovaly (denní nákupy) – bez myčky, bez automatické pračky, bez sušičky a doopravdy VAŘILY (neohřívaly polotovary). Nevymýšlely hovadiny. Mohl jsem si hlavu ukroutit nad skutečností, že prasynovec bude až ještě trochu odroste a přestane produkovat „kaši“ obalován LÁTKOVÝMI PLENAMI! Prý je to „lepší“, ekologičtější a vůbec kdesi cosi (jasně, moudra z FB, e-mimina apod. idioťáren). :(

Takže se musely koupit přírodní, bio, eko atd. LÁTKOVÉ pleny (asi 10 000Kč – nedělám si srandu, za sadu [asi 30] obyčejných hadrů DESET TISÍC!!] No na to obhospodařování (praní) látkových plen si tedy zamlouvám první řadu s popcornem! Uvidíme, jak dlouho to madam vydrží, ale předpokládám, že to bude jako s kočárkem. Ten stál dost přes 20 000Kč (debilní kočárek, fakticky nekecám!!!), má bambilion „předností“ (skladnost, odpuzuje hmyz a já už nwm co všechno), vypadá jak nějaké scifi vozítko. Jenže… na procházky je moc velký a těžký (možnosti konfigurace a tedy odstrojení sice jsou, ale to je „moc komplikované“ a „zdržuje to“), takže se MUSEL přikoupit DRUHÝ kočárek (obyčejný za 8000), který je využíván na „běžné procházky“. :(

Já vážně nevím, JAK to OPRAVDOVÉ ŽENY na mateřské dělaly – bez automatky, bez myčky, bez auta… Chlap přišel domů a bylo UVAŘENO (opravdové jídlo, žádná „krabice“), uklizeno, dokonce i košile byly vyžehlené (dnes si ersatzženy myslí, že „žehlička“ je synonymum pro výpomocnou pracsílu) :(

Např. moje mutti mě a mladší starší odvozila v obyč. Libertě (nebo jak se ten bolševický kočárek jmenoval), které vati přidělal lepší (nafukovací) kola (originální byly prý nanic, nwm – i tak s ním prý díky těm kolům byla „za hvězdu“) a také jsme se dožili dospělosti. A to zvládala starat se rovnou o TŘI haranty, ne jen o jednoho! A než přišla první automatická Tatramatka, tak prala v takové vířivé pračce (ROMO myslím), kde se musely hadry máchat ve vaně a pak přendavat do samostatné ždímačky… Vzpomínám na tu radost mutti, úplně se rozplakala radostí, když vati Tatramatku přivezl. O nějaké myčce nádobí se mutti tenkrát ani nesnilo a že by si pořídila „paní na výpomoc“ – to se znalo jen z amerických filmů.

Však také vati měl 2 zaměstnání, přišel v půl páté z jednoho, vykoupal se a za hodinu a něco frčel do dalšího (vedlejšák), ze které se vracel kolem půl jedenácté. Babičky sice pomáhaly (každá si jednou měsíčně nás parchanty vzala na víkend), ale že by chodily pomáhat mutti VAŘIT nebo UKLÍZET, žehlit apod., to tedy NEHROZILO.

Jasně, namítnete, že i chlapi již nejsou to, co kdysi. Ale všeobecný úpadek se na nich nepodepsal tolik, jako na ženách, myslím. Pořád jsou to primárně „serpenízci“, jen jim k této základní funkci přibyla spousta dalších funkcí. Ovšem porovnávat ŽENY (ne že bych je chtěl nějak vynášet do nebe, ale přeci jen to byly bytosti užitečné více, než jen na „to jediné“) s dnešními NAPODOBENINAMI žen (byť všechny negativní vlastnosti si tyto uchovaly) mi přijde DOST nemístné. A obzvláště v kontextu toho, kterak si dnešní ersatzženy stěžují, že si je chlapi nechtějí vzít za manželky (stačí jim „život na hromádce“) a dokonce se dožadují privilegií OPRAVDOVÝCH ŽEN! :( :( :(

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/finance-v-rodine-vztahu

led

No, poteš Pánbůh, tři dráčci alienových. To paní matka musela mít nadpozemskou trpělivost.
Začnu z kraje.
V dávných dobách, kdy ještě nebyl nabubřelý internet, ani bedýnka s pohybujúcima se obrázky a žena, matka měla čas na rodinu, bývávalo všechno jinak. Muž pracoval v práci, odbývál si povinné dýchánky v hospodách, na jaře a podzim osedlal koně a šel rozbít hubu sousednímu králi. Takže ženě, matce zůstával čas na péči o rodinu. Jednoduše, škodná byla v cizím revíru. Dnes, v časech prudkého „humanismu“ si žena musí najít čas, odtrhnout se od domácích prací a musela jít pracovat, aby byli penízky, protože prý „rozbít hubu sousednímu králi a odvézt si domů jeho nádobí a vybělit mu komoru“ dneska již není humánní. Tak, když žena musí pracovat, vyžaduje se i od pantátu, aby se trochu věnoval taky domácími prácema a otřel prdelku svým dětem, přebalil je a vyprávěl jim pohádku o šťastném království, kde politici plní své sliby a nebe poslouchá televizní předpovědi počasí a prší, jenom když mu to rosničky přikážou.
Ten husitský vůz „Liberta“, který zmiňujete, byl vícegenerační, některé si pamatovali ještě časy „Císaře Pána Josefa II.“, Ne jako dnešní dětské hintovy De Lux, které berou rodině „státní rozpočet“ na jejich servis po každých 3 kilometrroch nebo 5 jízdách v MHD.
Dnešní ženy, ale nelze zaznávat, uvědomte si, naše prabáby, které nás kočíkovali, neměli ani ty mobily, tak mohli více „žvanit s naší budoucností“ a předat své zkušenosti nevinným dětem.
Ty módní vylomeniny, o kterých zde mnozí (přirozeně muži) píšete, ve skutečnosti zavedli muži, kteří si jizvy vyráběli uměle, vymýšleli různé střihy šatů a účesů, jen aby se mohli hrdinně „mancovat“ před ženami …
Tak je to, milý aliendrone, přivandrovalec z Vesmíru. Jednoznačně, všemu špatnému jsou na vině muži a za to dobré vděčí lidstvo ženám. Kdy to už konečně pochopíte ?!

annas

Aliendrone,

hezké počtení. Také to tak podobně vidím.

Některé ženy na MD opravdu nezvládnou péči o dítě a péči o domácnost.