Martinoska

Jaká je definice otázky?

Otevřené otázky jsou k doplnění informace.
Může být definice otázek, že „doplňují význam myšlenky“ místo informace?

Děkuju.

Nejlepší odpověď
annas

Otevřená otázka je tázací věta, která vyžaduje od mluvčího, aby se nad otázkou zamyslel a zauvažoval a vyjádřil své pocity, vědomosti a sdělil určité informace.

Jde tedy o subjektivní pocity, myšlenky, názory, které se týkají dané problematiky Jde o rozsáhlé odpovědi.

Tyto otázky vyžadují podrobnější sdělení na otázky, Proč, Jak,, Co si myslíte, Popište atd.

Otázky, které uvedl Kelt, jsou uzavřené, protože se na ně dá odpovědět jednou větou, nejde o názor jako u otázek otevřených.

Protože se nad odpovědí odpovídající zamýšlí, dá se říct, že vyjadřuje slovy svou myšlenku, svůj názor na otázku.

Otázka nedoplňuje význam myšlenky, ale význam pojmu,
soudu či úsudku. Slova přece vyjadřují myšlenku. Myšlenka má sílu pro toho, kdo myslí, protože ji zná jen on.

Význam vložený do sdělení se třeba jen částečně kryje s tazatelovým významem.

Uvědomte si, že jazyk dává formu obsahu myšlenky.. Vnitřní řeč myšlenkové pojmy se převádí na slova, tedy do vnější řeči, tedy slov, která mají význam.

Mohou být jednoznačná, mnohoznačná, souznačná, tudíž je možné myšlenku odpvídajícího vyjádiř různě – obsah x formě.

Další odpovědi
Kelt

Otázka je tázací věta, která má za cíl upřesnit informaci. Kdo to přinesl? Kdo půjde k lékaři? Kde jste byl včera večer, když zabili vašeho souseda? Umíte střílet? Proč jste ukradl to auto?