savana

Jak se bude postupovat při dědickém řízení?

Po smrti majitelky pozemku jako jediný přímý potomek zůstala dcera.Ostatní děti zemřelé majitelky pozemku jsou taktéž po smrti.Tito mají potomky(tzn. vnoučata) Jak se bude postupovat při dědickém řízení?
Pozemek připadně přímému potomku(dceři) nebo se bude dělit ještě mezi vnoučata zemřelých sourozenců?Navíc se na to přišlo až po 20-tiletech od úmrtí majitelky pozemku.Bude se pohlížet na současný stav příbuzenstva nebo na stav co byl po smrti majitelky,či na stav,co je teď?(před 20-ti lety byly ještě děti majitelky všichni na živu,v současné době žije jen jen jedna dcera)

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud žije stále přímý dědic, zdědí to ta osoba, v tomto případě dcera. Může se ale vzdát dědictví ve prospěch jiných.

savana

Bohužel s dědictvím se naložilo jako s pozůstalostí,kte­rá připadla vystaviteli pohřbu(syn).Pa­radoxem je to,že už ani vystavitel pohřbu několik let nežije.Takže pozemek dostane vnučka i přes to,že žije stále přímý potomek majitelky pozemku(dcera).Dá se to nějak napadnout?A podle jakých zákonů?