Dědečkové, nezapomínáte na nicnedělání? Důchod není sprint.

Tohle se stalo 23.12.2010.:
_____________­____________________
Tragicky skončilo den před Štědrým dnem čištění okapu od ledu pro dvaasedmdesáti­letého důchodce z Ostravy. V průběhu práce v několikametrové výšce se neudržel a spadl na beton. Muž čistil ve čtvrtek okapy rodinného domu v Ostravě-Nové Bělé po 14. hodině ve zhruba pětimetrové výšce.

A tohle v lednu tohoto roku:
_____________­___________________
Muž se na Slapech snažil odklidit strom, druhý ho těžce zranil.

Třiasedmdesátiletý muž se snažil v neděli poblíž nádrže Slapy odklidit spadlý strom z cesty. Další se na něj zřítil a udeřil ho do hlavy.
Na řadě míst ČR musejí hasiči odstraňovat stromy.
„Před desátou hodinou byli voláni středočeští záchranáři k pádu stromu na třiasedmdesáti­letého muže cca 300 metrů před živohošťským mostem. Ke zraněnému muži vyrazila posádka záchranné služby z Dobříše a lékař ve voze rendez-vouz z Příbrami. Na místo vyrazil také Hasičský záchranný sbor, Policie ČR a Letecká zdravotnická záchranná služba Plzeň,“ uvedla mluvčí záchranářů Tereza Janečková. Strom spadl muži přímo na hlavu a lékař záchranné služby jeho stav zhodnotil jako velmi vážný. Muž byl v bezvědomí.
Lékař zajistil dýchací cesty intubací a připojil jej na umělou plicní ventilaci. Vrtulník pak pacienta převezl do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích.
Stromy padají pod tíhou sněhu od pátku v celé ČR. Hasiči hlásí desítky případů.

A tak se ptám, (i když mladým to nehrozí) – nezapomínáte nic nedělat?

Nejlepší odpověď
sofie

já minulý týden viděla jak staršího muže srazilo auto,je to neštěstí,a je třeba dávat pozor v každém věku

Další odpovědi
Miroslavst

Důchod není sprint, to je dobré. to však vysvětluj tomu dědečkovi, co stojí s nastartovaným nákupním vozíkem před lídlem než otevřou.
Je k nepoznání. Najednou nekulhá, nemá pomalu zápal plic jak uhání k tomu regálu. Ale když ho potkáš na procházce, sotva se vleče, kašle a dýchavičností stojí na každém druhém kroku.

irij

můj děda ( zemřel 14 dní před oslavou 100let) říkával: Až se zastavím, už nebudu. A šrouboval a šrouboval.

mosoj

Nezapoměňte, že vy v tomto věku budete podle naší vlády v rozpuku sil a šroubovat budete v zaměstnání. Takže pozor na pracovní úraz.

poa.li

Myslím, že je důležité umět relaxovat nejen v důchodu, ale pořád.

venkovan

Z toho okapu mohl spadnout i mladý, 5 m je dost velká výška. Tuším, že mu ujel žebřík po okapu, takže to není stářím, ale trochou neopatrnosti. Něco podobného se mi stalo taky, ale v předtuše problému jsem si žebřím před prací ke stěše uvázal, takže to byl jen lehký pohyb žebříku do strany.
Problém není ve stáří, ale v tom, že se u starších lidí těch úrazů všimneme víc, než když se to stane člověku středního a mladšího věku.
Pády stromů – před lety tu u nás málem vzduchem létali hasiči, protože v zápalu boje se jim „vypnul“ mozek a špatně přeřezávali padlý a napružený strom. Navíc většina byla bez zkušeností se stromy které jsou po různu zaklíněné do druhých apod. Zachránila je nevýkonná motorová pila – „udusila“ se dřív, než strom přeřízli a potom přišel jim pomoci dřevorubec.