debetní karta

jaký je rozdíl mezi embosovanou a neembosovanou debetní kartou ?

Nejlepší odpověď
kenyrts

To rozdeleni je kreditni a debetni
debetni karta je vydavana k uctu a s jeji pomoci muzes cerpat jen penize, ktere mas na uctu. Tedy neumoznuje precerpani. Kreditni karta ma urcity kredit a nemusi byt nutne svazana s uctem. Tato karta umoznuje cerpat penize do minusu, to znamena platis penezi pujcenymi od banky a do nekdy je tam musis vratit. Debetni karta je bez rizika, kreditni muze nadelat spoustu problemu (je to skryta pujcka)

Embosovana a neembosovana. Embosovani je vytlaceni napisu na karte do reliefu. Pouzivalo se zejmena drive, kdy se platilo pomoci imprinteru. Karta se pri platbe otiskla trochu podobne jako razitko na ucet. S neembosovanou to nejde. Dneska uz se to moc nepouziva. Nicmene historicky maji embosovane karty vyssi parametry.
platebni karta = normalni karta pro vyber z uctu
kreditni karta = u nas se tak oznacujou karty na kterych se daji vypujcit penize
neembosovana = nejnizsi limit vyberu, da se s ni platit jen na online terminalech
embosovana = ma vystouple cislice, vyssi limit vyberu, da se s ni platit i na imprinteru – ale to jsem jeste nikde nezazil

Další odpovědi
MtyCZ

Embasovana karta ma na sobe vytlaceny relief s udaji o majiteli, cislo karty a jeji platnost, neembasovana to ma pouze natistene. Vyhoda embasovane je v tom ze se da lehce pouzit i v pripadech ze obchodnik nema elektronickou ctecku karet, staci mu pouze jakasi kopirka. Kam kartu polozi a prekopiruje vytlacenim reliefu udaje na papir. Ktery se pouzije pro platbu. Ja osobne jsem to zazil jednou v severnim norsku na benzinove pumpe.
Preji krasny den.