Retko

Jaky je rozdil mezi debetni kartou a kreditni kartou?

Nejlepší odpověď
dudu

Kolega Bad charakterizoval karty zcela přesně. Zmatečné jsou opravdu některé názvy užívané ve zdejší aglomeraci. Kredit všude jinde znamená úvěr, u nás však často označuje zůstatek vlastních prostředků na účtě. Zde pořádáme burzu použitých věcí, jinde je burza místem kde je obchodováno s fin. nástroji, komoditami atd., na základě poptávky a nabídky. Naše firmy vypisují konkurzy na lukrativní pracovní pozice, jinde se jedná o vyhlášení úpadku. Ke vzniku slova bankrot. V Itálii kdysi každý státeček měl svoji měnu a s nimi v ulicích na malém stolku, kterému se říkalo „banco“ pracovali směnárníci. Pokud klienti nebyli spokojeni s nabízeným kurzem, prostě do stolku kopli a udělali „banco rotalle“, nyní bankrot.

Debetní karta je druh bankovní platební karty, která umožňuje majiteli výběr peněz v hotovosti z jeho účtu a placení za zboží a služby v síti obchodních míst vybavených pokladními terminály. Je bankou klientům poskytována jako doplňek k účtu a narozdíl od karty kreditní, u debetní karty banka neposkytuje majiteli karty úvěr na úhradu transakcí učiněných kartou.

Další odpovědi
anonym

Debetní karta je platební karta vydaná k Vašemu transakčnímu účtu (Osobnímu účtu, běžnému účtu, sporožirovému účtu, atd.). Platíte-li tedy debetní kartou, čerpáte své vlastní prostředky.Často se debetní karty nesprávně označují za karty kreditní.

Kreditní karta je platební karta, s níž čerpáte prostředky, které vám poskytla banka. Používáte-li tedy kreditní kartu, máte k dispozici peníze navíc. Čerpanou částku následně uhradíte bance buď po částech (v tomto případě platíte úrok), anebo do určitého data (v tomto případě máte možnost využít bezúročné období pro bezhotovostní platby).
Doplňuji:
já u své debetní karty mám nastavený „DEBET“ 30.000Kč do mínusu,ale pořád je to debetní karta.Stalo se,že jsem šel 10dní do mínusu,potom přišli na účet mé peníze banka si to vyrovnala a šlo to jako dřív,poplatek byl zcela zanedbatelný.

anetadela1

Jak psal Bad: znamená to snad, že moje karta je debetní, když čerpám ze svého účtu svoje peníze. Ve chvíli, kdy se dostanu do kontokorentu, tedy že mi banka půjčí a čerpám její peníze, se moje debetní karta rázem mění na kreditní?? Je to tak?
Takže je pak jednodušší říkat, že mám kreditku a né, že budu jednu chvíli říkat, že mám debitku a pak najednou: jééé a už mám kreditku. To by bylo uhozený docela :)