pusinka50

Dáváte v zimě pejskovi obleček či nějakou dečku?

Můj pejsek nevypadá, že by mu byla venku v zimě zima, je hrozně čiperný a rychlý, plný energie, mám ho už 9 let, ale hodně pejsků má oblečky, tak nevím, jestli mu ho mám „na stará kolena“ kupovat. A zrovna v téhle teplé zimě, jaká je, mi to přijde zbytečné. Je to menší plemeno, hubenej, vykrmit prostě víc nejde, se středně dlouhými chlupy, mám ho z útulku, rasa Bočiko – tzn. směska „BOhnice ČImice KObylisy“ 😁 😁

Nejlepší odpověď
hanny 2

Mám jorkšírka,dávám mu od mala takový svetřík s roláčkem – máme 2 na střídání koupené ve zverimexu.Hlavně aby mu neprochladly ledviny,má je nemocné,několikrát měl zánět moč.měchýře.Ale pokud není ten Tvůj zvyklý a netřepe se zimou,tak nemusíš.Možná až bude starší.Rasa BOČIKO je nejvíc odolná!

Další odpovědi
Drap

Myslím si, že pokud by jsme dali pejskům vybrat, tak by si určitě na sebe obleček žádný z nich nevzal. Je to spíše móda a snad i blbost jejich pánů. Za mých mladých let jsem nikdy neviděl žádného psa v oblečku.
Já osobně nedávám a dávat nebudu.

Mapel

Pokud je v bytě, tak je pejskům venku zima a hlavně menší plemena potřebují oblečky. Pokud jsou v boudě, tak jsou otužilí.

ReHu

Jde o to, aby mněl pes podsadu. To jsou ty kratší chlupy u těla. Pokud má srst hustou, zima mu nebude.
Také záleží na tom, jak dlouhé jsou procházky, jaká je zima, jestli je přes den doma nebo celý den i noc venku.
Vykrmení ho nezahřeješ.
Oblečky te teď taková móda.
Potřebují je psi, kteří mají jemnou a řídkou srst bez podsady. nebo se dávají psům, když je sníh, aby se jim nenabaloval sníh na chlupy. Pak se jim utvoří na chlupech sněhové koule, že ani nemohou pořádně chodit.

beer

Suhlas s BENYTA !

Zdroj: Vet. praxe

BENYTA

I když to bude znít divně, když si nejsi jistá, zeptej se u veterináře. Je z útulku, co víš kolik prožil zim prochlazený, kde spal…může mít zaděláno na revma.
Prosahá mu páteř, ledviny,jestli nejsou zvětšené,a doporučí ti, jestli mu ta bedra prohřát, nebo ne.
Já pejsky neoblékám, jsou také temperamentní, i když krátkosrstí.

jmhad

Pouliční směs takovou věc nepotřebuje.Já mám něco podobného a ten i v největším mrazu chrápe venku a teplá bouda ho nezajímá.Něco jiného je šlechtěný domácí mazlíček lepších lidí,kteří musí jít s módou a kterým ten svetr pomáhá.Ale to nakonec poznáte na chování toho psa.Jestli je veselý a blbne, nebo je to pro něho povinnost či jen zvyk.

Rocker

Mám bígly,nikdy bych jím obleček nedával.Nevím,jes­tli by se víc styděli oni nebo já:-)

krum

Dávám.Nejen kvůli zimě,ale i proto,že je bílý a když skáče do sněhu tak by nebyl moc vidět:).