Avatar uživatele
Zlatý

Dát dítě do polepšovny. Co vy na to?

Poslanecké seskupení 61 poslanců a poslankyň napříč politickým spektrem (zákonodárci z šesti sněmovních stran plus nezařazený poslanec Václav Klaus mladší) chce rodičům vrátit možnost rozhodně naložit s jejich problémovými potomky. Za poplatek přibližně pět tisíc korun měsíčně by zákonní zástupci mohli ty největší darebáky, se kterými si již nevědí opravdu rady, umístit do státních diagnostických ústavů.
Někdo si možná pomyslí: Co to je za nesmysl, vždyť tato možnost přece již dávno existuje. Není tomu tak. Existovala jen do roku 2017. Předloni byla možnost umístění dítěte do „diagnosťáku“ na žádost rodičů, nikoliv až rozhodnutím soudu zrušena.
Bude ovšem takto potrestán ten hlavní viník?
Zdroj: https://www.reflex.cz/…

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Je pravda,. že dítě ovlivňuje výchova v prostřední, kde žije, tedy nejen doma, ale i společenství kamarádu, rovněž i internet.

Myslím si, že není vhodný název polepšovna, i kyž název vznikl jako ústav pro mladé "delikventy". Jenže název nesvědčí o tom, že často by se měli "polepšit" děti i rodiče.

V minulosti šlo často o děti, na něž rodiče nestačili, proto jim byly odebrané. Tehdy to bylo pro mnohé děti vhodné řešení.

--
Dnes stoupá agresivita dětí, často je k tomu vede násilí a agresivita na internetu,, t naopak přílišená tolernace a svoboda . Nedávno jsem na toto téma vložila otázku -

"Od rákosky k benevolenci? "Nemívají proto často dějiny starosti s dětmi, s nimiž si rodiče nedělají starosti"?

Druhá skutečnost je ta, že místo, aby rodiče spolupracovali s učiteli, když je chce potsrestat třeba kvůli tomu, že chodí za školu, rodiče se přidají na stranu dítěte. Vinen je učitel ... to je problém poseldní doby, děti "šikanují" učitele,. ještě se tím chlubí na internetu. Je pravda, že někdy vycíotí, že učitel neumí učit, ale tak by dděti měli zachovat slušnost, neprovokovatt.

Takžte opět je vidět , že je chyba u rodičů. Jejich jednání a přísup, často nezájem, se zapisují na tzv. čistou nepopsanou desku, s níž se dítě narodí.

Jenže kde se stala chyba, kde je příčina? Proč to tak je ... ? Nekázeň a agresivita na školách ... dětí mají přístup ke všemu, co v kminulosti nebylo ... změna hodnotové orientace a přístup k morálce.

Jenže jak !trestat rodiče, když se jejich chování projeví na dětech?

Budou ústavy k něčemu, zvláště když se za pobyt bude platit? Nebudou rodiče chtít se dětí někdy jen zbavit? Kdo bude rozhodovat o tom, že je dítě agresívní, drzé, problematické atd.?

Opravdu nevím.... Každá mince má rub a líc ...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To je zapeklitá otázka. Dítě se tím nenapraví, rodičům se uleví...Tak mě napadá, jestli by do pasťáku neměli jít spíš rodiče.


Avatar uživatele
Zlatý

Vyjímečně musím s tímto návrhem poslanců souhlasit. Itázkou ale nadále zůstává režim a výchova v těchto zařízeních.


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to naprosto nehorázné. O tom má rozhodovat soud a ne rodiče.


Avatar uživatele
Bronzový

Dítě s násilnickými sklony musí dostat takový výprask, až si uvědomí, o co jde.
Možná i dvakrát nebo třikrát. Potom teprve začne o tom přemýšlet.


Avatar uživatele
Zlatý

... no, jo, stará pravda: "škoda rány, která padne vedle" je zakázaná, tak nejni divu, že se děti chovaj, jak se chovaj (viz ukázková odpověď Rokia) ...
... hlavní viník nebude potrestán, ten si odpočine (ať je to dítě v ústavu, či rodič doma) ...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1286
Zlatý marci1 959
Zlatý quentos 689
Zlatý ivzez 668
Zlatý iceT 649
Zlatý annas 615
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 503
Zlatý panenka 488
Zlatý zjentek 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.