yny13251

Dalo by se Grahamovo číslo uložit v elektronické podobě?

Dalo by se Grahamovo cislo ulozit v elektronicke podobe za soucasnych technologii? A jestli ano, co bychom k tomu potrebovali?
Otazka je ciste teoreticka, ale zajimalo by me, zda by ho nejake obri datacentrum bylo schopno ulozit.

Nejlepší odpověď
Edison

Ne.
„Ve skutečnosti je pozorovatelný vesmír příliš malý, aby obsahoval běžnou digitální reprezentaci Grahamova čísla, za předpokladu, že každé číslo okupuje alespoň jednu planckovu délku krychlovou.“

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Grahamovo_%C4%8D%C3­%ADslo