zjentek

Dal by se virus geneticky upravit na samčí a samičí tak, aby byl povinen se reprodukovat mezi svýma?

Třeba blbá otázka, ale nikdy nevíme…

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nešlo by to.

Další odpovědi
Edison

Jelikož u virů jde o prosté kopírování RNA, případně i jednoduché DNA, možné by to nebylo.

Pravděpodobnější je, že bychom naučili virus napadat sebe samotného, jen za přispění energie… Hahahahaha… Jdu do laborky… Kdyby mi nějaká ta brebera utekla, ta se nebojte… 😁

Kepler

To by nešlo, virus je schopen reprodukce jen v cizí buňce. Proto se dosud vede polemika, jestli vůbec jde o živý organismus.

aliendrone

Ne. Virus je virem proto, že jde prakticky výhradně o genetickou informaci ve speciální formě, která umožňuje infiltrovat buňku a následně ji přinutit k replikaci této informace (tvorbě dalších virů). Nic jiného neumí, ničeho jiného není schopen. NEMÁ nic dalšího, co by umožňovalo COKOLIV jiného (jako třeba"jíst" apod.), neumí se ani replikovat sám (bez pomoci hostitelské [napadené] buňky), natož aby měl něco tak složitého, jako je pohlaví. ;) :)

Právě tato extrémní jednoduchost viru je jednak zdrojem sporů, jestli virus „je život“ nebo „není“, druhak příčinou, proč se s ním tak těžko bojuje. Na rozdíl od baktérií a jiných komplikovaných organismů ho prostě nějaký „penicilín“ vůbec nebere, není schopen si „ho všimnout/na něj reagovat“ díky své jednoduchosti. Hele, kdyby virus byla žulová kostka, tak bakterie by byla notebook. S žulovou kostkou (oproti notebooku) toho moc nenaděláš, leda tak chodníky nebo někomu do gemby. Co je snadnější rozflákat ti asi nemusím vysvětlovat. ;) :D :D