david22

Dají se vůbec v dnešní době koupit horská kola bez odpružené přední vidlice ?

Sháněl jsem po obchodech nové neodpružené horské kolo ale nemohl sehnat...
Doplňuji:
Ar> díky aspoň za tip. Já fakt nevím, proč se musí vyrábět kola pouze odpružená. Odpružení není vždy nutné a přidává to kila navíc.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 3106 dny Sledovat Nahlásit

Odpovědi
Ar

Nehci řešit důvod, proč chceš pevnou přední vidlici. Problém je v tom, že dnes se rámy na bike děají na sloupek vidlice 1" 1/8 a pevné vidlice jsou převážně s 1" sloupkem. Jediná možnost je sehnat nějaký hodně výběhový typ, kde má rám ještě krk na 1" sloupek a dát pak pevnou vidkli. Je pravda že u těch levnějších kol je přední vidle spíše atrapa a člověk pak vozí 2 kila navíc.
Doplňuji:
Tady jedno máš http://aukro.cz/…
Je to ,ale fakt zoufalé, je to tak na úrovni kola před 25 lety aještě to nejobyčejnější.

Upravil/a: Ar

0 Nominace Nahlásit

Alesh

K čemu by bylo horské kolo bez odpružené přední vidle? Horské kolo je určeno na ježdění v těžším terénu a nemít odpruženou vidli mi přijde jako masochismus. Pokud ale nechceš jezdit v těžším terénu, pak k tomuto účelu dobře poslouží krosové kolo a v kategorii krosových kol se najde řada produktů vybavených pevnou vidlí.

0 Nominace Nahlásit

standatura

ano dá ale musíš si zajít do nějakého obchodu a zeptat se ho jestly to nemá on a když ne tak se zeptej kde jinde

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Sport