nik95

Dá se změnit svědek těsně před církevním obřadem?

Máme svatbu v kostele a museli jsme podepisovat na matrice papíry, kde si vpisovali i rodná čísla svědků. Jeden ze svědků se chce této funkce po drobné neshodě mermomocí zrict… jde to? Svatbu máme ani ne ta týden…

Nejlepší odpověď
Lamalam

Určitě to nějak jít musí. Co kdyby svědek třeba zemřel, přece by se kvůli tomu nerušila plánovaná svatba? Zeptej se na to oddávajícího kněze.

Další odpovědi
Drap

Ano, znovu na matriku s novým svědkem

Kepler

Oficiálně je sňatek potvrzen jen v místě obce a oddávajícího úředníka. Změna svědka by neměl být problém, stačí věc oznámit. U oddávajícího kněze stačí totéž. Legislativně je sňatek uznán jen podle zákonodárství ČR, posvěcení kněze není nutné.