Dá se zkyslá smetana (ke šlehání) ještě použít?

Chtěla jsem dělat nepečený dort z piškotů, koupila 2 balení 33% smetany, ale pak jsem na to zapomněla a šlehajda je asi 2 dny prošlá. Úplně zhoustla, konzistencí i chutí je jako normální zakysanka. Ještě nikdy se mi to nestalo, tak nevím co teď s tím 🙂. Mám to vyhodit nebo by se to dalo na ten dort ještě použít? Případně znáte nějaké jiné využití-recept? Děkuji

Nejlepší odpověď
dědapetr

Snad se vám bode hodit něco z odpovědí:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkysla-mi-slehacka-cely-litr-poradte-mi-prosim-nejaky-recept

Další odpovědi
Gollumek.88

čichnout k tomu, ono zkyslá nebo zkažená smetana se velice rychle pozná :) a samozřejmě zkontrolovat jestli se na hladině už nevyvinula nějaká komunita nechtěných tvorů v podobě plísně :)

anonym

Tak to se mi ještě nestalo,mně,když zkysne,dá se jen vyhodit.No,ale píšete,že má chuť jak normální zakysanka.Zvláš­tní,tak pak ji využijte jako zakysanku.Do omáček,polévek,a na ten dort se dá použít také.(já ho ze zakysané smetany dělám běžně)

tatanka

Určitě do smetany zašlehat lžičku hladké mouky a šup s tím do svíčkové, kulajdy, koprovky, houbové om. atd.Mňam