Usoman

Dá se u nás pěstovat aloe pravá, aniž by to byla 10cm zakrslice?

Dá se u nás pěstovat aloe pravá, aby alespoň dosáhla takové velikosti, aby se mohla gelová dužnina jejích listů konzumovat? Zřejmě nedosáhne takových rozměrů jako v místech svého obvyklého původu, ale možná že by to jít mohlo, abych si alespoň jednou za rok uřízl jeden list k jídlu.

Je tu někdo, kdo se zajímá o rostliny a osvětlí mi to? Nebo s tím má někdo osobní zkušenost?

Odpovědi
orestez

Snažím se, snažím, kde to roste vedle silnice? Podle mé chatrné polopaměti je aloe vysoká asi metr 60 a najdete ji v Sokolnici u Brna, mělo by to bejt náměstí Emana Fialy. 10 cm nebo 5, obojí může být zaměněno s jinou podobnou jedovatou rostlinou. Malá aloe nevyroste. No, uřízl list k večeři. Psi po tem chčijú. Další aloe majou v zahradě v Brně Bosonohách, zhruba Hoštická. Těma listama byste zliskal aji mladé puberťáky.