Kelt

Dá se spočítat využití papíru v tomto případě?

Je to takový zlozvyk, každý kus papíru, který je aspoň z jedné strany čistý a nepokrčený musím využít. Používám ho na psaní slovíček, odkazů, čísel a pod. Dalo by se vypočítat procentuelní využití papíru? Například poměr plochy, kterou pokryji daným textem k celé ploše papíru? Jedná se mi o orientační přehled. Například u nějaké korespondence nebo knihy musím brát v úvahu estetické hledisko, takže mezery, řádky navíc a pod, to vše do toho patří, podstatné je, aby byl text přehledný a text na uvedené ploše je rozmístěn tak, aby byl čitelný a srozumitelný.
Jak je to ale u psaného textu? Dá se počítat využití papíru podle poměru popsané plochy k celkové ploše? Nejde mi o nějaké ekonomické využití, papír využívám z odpadu, starých sešitů, zmetků při tisku a pod. A je nějaká hranice v % jak nejlépe využít plochu papíru pro daný text, resp doplnit obrázkem. Podotýkám, že to vše mám pro vlastní samostudium, a kdybych učil, snažil bych se o co nejlepší estetický projev. Dá se nějak definovat nebo vypočítat využití papíru? Děkuji.

Odpovědi
mosoj

Máš to pro vlastní potřebu tak se snaž. Vypočítat se to dá, ale potřebuješ jednoznačné zadání.

autacek

K využití papíru ti může posloužit odhad pro výpočet třeba výdrže toneru do tiskárny, kde se počítá s průměrným 5% pokrytím na stránku.