Avatar uživatele
Kelt

Dá se spočítat využití papíru v tomto případě?

Je to takový zlozvyk, každý kus papíru, který je aspoň z jedné strany čistý a nepokrčený musím využít. Používám ho na psaní slovíček, odkazů, čísel a pod. Dalo by se vypočítat procentuelní využití papíru? Například poměr plochy, kterou pokryji daným textem k celé ploše papíru? Jedná se mi o orientační přehled. Například u nějaké korespondence nebo knihy musím brát v úvahu estetické hledisko, takže mezery, řádky navíc a pod, to vše do toho patří, podstatné je, aby byl text přehledný a text na uvedené ploše je rozmístěn tak, aby byl čitelný a srozumitelný.
Jak je to ale u psaného textu? Dá se počítat využití papíru podle poměru popsané plochy k celkové ploše? Nejde mi o nějaké ekonomické využití, papír využívám z odpadu, starých sešitů, zmetků při tisku a pod. A je nějaká hranice v % jak nejlépe využít plochu papíru pro daný text, resp doplnit obrázkem. Podotýkám, že to vše mám pro vlastní samostudium, a kdybych učil, snažil bych se o co nejlepší estetický projev. Dá se nějak definovat nebo vypočítat využití papíru? Děkuji.

Zajímavá 0 před 2231 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Máš to pro vlastní potřebu tak se snaž. Vypočítat se to dá, ale potřebuješ jednoznačné zadání.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

K využití papíru ti může posloužit odhad pro výpočet třeba výdrže toneru do tiskárny, kde se počítá s průměrným 5% pokrytím na stránku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek