orestez

Dá se říci, že čím menší mozek, tím větší smysl pro rytmus?

Papoušci tančí podle slyšeného rytmu. Mladí lidé taky tančí. Kdo má zvětšený mozek, už netančí a poslouchá?
https://youtu­.be/B6fgq7NS41o našel jsem doufám video z YT bez AD.

Nejlepší odpověď
Edison

S velikostí to přímo zřejmě nic společného nemá. Spíše s propojením jednotlivých center neurony, tedy spíše se strukturou. I když mě napadá, že ta jiná velikost může být spíše jen vnějším projevem tý „jiný struktury“.

Další odpovědi
Kepler

Něco na tom bude. Třeba jako ten slon v porcelánu. Ale zase ta moucha…ta spíš jančí, než tančí.

Drap

Ne, nemá.

annas

Myslíte, že když mají ženy menší mozek než muži, nemají smysl pro rytmus?

„Totiž rytmus souvisí s inteligencí. Čím vyšší inteligencí je člověk obdařen, tím má s rytmem menší potíže. To zjistili vědci.“

Zdroj: https://ona.id­nes.cz/inteli­gence-a-smysl-pro-rytmus-spolu-souvisi-foo-/zdravi.aspx?c=A080417­_102942_zdravi_bad

Živočichové – také záleží na jejich inteligenci. Je známé, že papoušci jsou inteligentní, některé druhy méně, jiné víc, takže umí tančit.

Takže rytmus nesouví s velikostí mozku. Ale je třeba srovnávat s velikostí u jednotlivých dru­hů.

Nedávno jsem někde uváděla, že tzv. octomilka je inteligentnější než moucha domácí.

Všimněte si některých zpěváků, hlas mají, ale pohybovat se v rytmu hudby jim dělá problémy.

aliendrone

Pochybuji. Pokud je ale pravdivé to, co zmiňuje annas, tak jem dost možná v TOP TENu největších tupců na světě! OMG!!! ;) :D :D

orestez

Edy, vy tady máte struktury?